Удень 23 січня охоронці донецького супермаркету "Сокіл" побили трьох журналістів і правозахисника. Ті фотографували на полицях продукти, в яких минув термін придатності.
— Ми часто проводимо рейди, — каже правозахисник Станіслав Федорчук. — До "Сокола" побували в торговельному центрі "Декор Донбас", "Великій кишені". Там усе було без проблем. А в "Соколі" адміністратор заборонив зйомку, покликав охоронців-кавказців.
Станіслав Федорчук у лікарні зі струсом мозку. Такий же діагноз має фотокореспондент киянин Андрій Ломакін.
— Бити почали в магазині, потім виштовхали на вулицю, звалили, — розповідає журналіст Павло Колесник. — Стаса били лежачого кілька чоловік. Андрій захищав камеру і не міг прикрити голову, кілька разів непритомнів. Мене били у брову, розбили лоб, зламали ніс, окуляри. На вулиці я хотів утекти, але мене доганяли: "Отдай телефон или порешим".
Побиті вимагають порушити проти охоронців кримінальну справу за статтею "Перешкоджання професійній діяльності журналістів". Мають відеозаписи, які це підтверджують. Однак прокуратура не порушує справи.
— Ми пропонуємо відібрати дозвіл на торгівлю у власника "Сокола", — каже Дмитро Верзілов, депутат Ленінського району Донецька. — Відповідний проект рішення я зареєстрував у райраді.
Власник "Сокола", депутат районної ради від Партії регіонів Малік Пірвердієв, каже, що журналістів ніхто не бив.
— Они провокаторы, — запевняє. — Не в первый раз приходят, чтобы оскорбить азербайджанцев. Возможно, сами ударялись и падали возле магазина.
3 жовтня торік журналісти проводили подібний рейд із працівниками санітарно-епідеміологічної служби. Охоронці супермаркету "Амстор" забрали в Павла Колесника телефон із відеозаписом. Згодом віддали без відео. 13 охоронців і прибиральників подали на учасників рейду до суду.
— "Амсторовці" просять, щоб суд заборонив "показ, відтворення, розповсюдження фото- та відеозображень... будь-якими особами". Це все одно, що наказати сонцю не світити, — каже учасник рейдів адвокат Дмитро Коробко.
Коментарі
43