Субота, 14.00. Киянин Тарас Ратушний приковує себе залізним ланцюгом до огорожі Міністерства закордонних справ біля Михайлівської пл. у столиці. Протестує, бо міліція заборонила провести запланований на цей день Марш свободи. У Києві його називають іще конопляним маршем. Більшість учасників — прихильники легалізації легких наркотиків.
— Надмірний кримінальний тиск на споживачів марихуани не вирішує питання боротьби з наркобізнесом, — розповідає організатор забороненої акції Тарас Ратушний, 36 років. — Вимагаємо зупинити наркокорупцію у МВС та інших силових структурах. Неприпустимо, коли 80 відсотків судимостей за "наркозлочини" пов"язані з індивідуальним споживанням. У першу чергу треба займатися тими, хто продає, а не споживає. Також вимагаємо заборонити рекламу тютюну й алкоголю. Вчені світу визнають: випивка й сигарети шкідливіші за марихуану.
Марш заборонив Окружний адміністративний суд Києва. Того дня на Хрещатику святкували День Європи. Ратушний обурюється, бо міліція наказала йому взагалі не з"являтися в центрі міста. На стихійний мітинг до МЗС прийшли 15 однодумців Тараса.
— Якби марихуану легалізували, то країна стала би краща. Бійок і криміналу поменшало би, адже люди подобрішали б. Учителі отримували би більшу зарплату, бо до бюджету надходили б відповідні кошти, — переконаний 20-річний Михайло Грушинков.
— Та ж Голландія одержує від податку на продаж легких наркотиків величезні кошти, — додає 22-річний Андрій, прізвища не називає. — Був у шоці, як уперше потрапив до Амстердама. Люди курять "траву" просто в парку. Є спеціальні магазини, називаються кафе-шоп, де можна купити марихуану на будь-який смак. Там же продають тістечка з конопльою.
Водночас неподалік 40 прибічників Всеукраїнського об"єднання "Свобода" тримають плакати "Наркодилерам — смертну кару", "Наркобаронів — за ґрати. Наркобаронів — лікувати". За порядком на Михайлівській пл. стежать понад 50 "беркутівців". Бійок не сталося.
Коментарі
1