Президент Володимир Зеленський дотисне закон про заборону повертати колишнім власникам націоналізовані чи збанкрутілі банки. Його відносини з олігархом Ігорем Коломойським будуть напружені.
У президентської команди з'явився сателіт – найбагатший олігарх Рінат Ахметов, йдеться в публікації на "Українська правда".
Крім прямого контакту з президентом, в олігарха залишається ще один вихід на Банкову.
Колишній "регіонал" Вадим Новинський має дуже теплі стосунки з першим заступником керівника Офісу президента, колишнім продюсером студії "Квартал 95" Сергієм Трофімовим.
Обидва є парафіянами Російської православної церкви в Україні та є бажаними гостями в її предстоятеля митрополита Онуфрія.
"Як щось потрібно – Ахметов відразу з'являється, аби протягнути руку допомоги. Треба літак в Ухань? Беріть літак "Шахтаря". Потрібно допомогти боротися з коронавірусом? Ось 300 млн гривень", - пишуть журналісти.
А медіаресурс олігарха – телеканали "Україна" та "Україна 24" - детально й досить компліментарно висвітлює діяльність теперішньої влади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залежність Зеленського від Коломойського – міф
Про ефіри на "Україні" для президента та топових посадовців з ОП, Кабміну і ВР домовляється заступник керівника ОП Кирило Тимошенко, який відповідає за медійний напрямок роботи Банкової.
Примітно, що Зеленський вже не приходить на ефір "Права на владу" на "1+1", де презентував себе й команду під час виборчої кампанії.
Тепер президент надає перевагу теплій інформаційній ванні програми "Шустер Live", що виходить на телеканалі "Україна".
Такий інформаційний ресурс особливо потрібен Зеленському в контексті можливої війни з Коломойським. Війна має шанси стати системною після ухвалення банківського закону.
Натомість Ахметов отримує вплив.
Прем'єр-міністром призначено Дениса Шмигаля, який раніше працював менеджером у ДТЕК. В.о. міністра енергетики стала Ольга Буславець - була серед розробників проєкту рішення уряду про знижку на купівлю газу в Нафтогазу для ахметівського "ДТЕК Східенерго" . За словами голови енергетичного комітету ВР Андрія Геруса, директорат енергетичних ринків Міненерго, яким керувала Буславець, погоджував сумнозвісну формулу "Роттердам+".
"Володимир Зеленський починає розуміти премудрості класичної науки української політики – олігархознавства. Він врівноважує одного олігарха іншим, добивається ситуативних союзів і з групою Льовочкіна, і з партією Порошенка. Одним словом, новий президент намагається поступово перебрати на себе роль арбітра, балансованої і спрямовувальної сили, стати таким собі Леонідом Даниловичем Зеленським", - резюмують журналісти.
21 квітня минув рік, як українці обрали президентом Володимира Зеленського. Що обіцяв Зеленський на виборах, можна прочитати ТУТ.
Коментарі