Адміністрація президента надто активно залучена у процес роботи Конституційної асамблеї, яка готує проект реформування основного закону.
Про це сказав член Конституційної асамблеї, науковий консультант Центру ім. Разумкова Микола Мельник газеті "Комерсант-Україна".
Останній конфлікт у асамблеї був викликаний рішенням її голови Леоніда Кравчука відправити на розгляд Венеціанської комісії розроблений в АП законопроект про внесення змін до розділу Конституції "Правосуддя" без узгодження із членами КА.
"Наскільки мені відомо, Венеціанська комісія висловлювала зауваження, що Конституційна асамблея представляє не власні законопроекти, а законопроекти, підготовлені в АП. Виходить, що всі ініціативи, які нібито виходять від асамблеї, підготувала не асамблея", - заявив Мельник.
Він також побоюється, що одноосібне право президента призначати суддів зашкодить незалежності судової системи.
"Я вважаю, що усунення парламенту від призначення суддів не усуне політичну складову в цьому процесі, а концентрація таких повноважень у президента порушить наявний баланс і збільшить негативну ситуацію з незалежністю суддів", - сказав експерт.
"Те ж саме стосується надання президентові права ініціювати створення, реорганізацію та ліквідацію судів", - додав Мельник.
Коментарі