Про це повідомили перший заступник голови правління Національного банку України Анатолій Шаповалов і виконуючий обов"язки міністра фінансів Ігор Уманський.
"Сьогодні на засіданні уряду розглядатиметься це питання", - сказав Шаповалов.
У той же час, Шаповалов і Уманський відмовилися конкретизувати пропозиції, які Нацбанк і Мінфін мають намір внести на розгляд уряду щодо обсягів рекапіталізації кожного з семи банків.
"Такі оцінки є, але тільки-но постанова буде ухвалена – всі про це дізнаються", - підкреслив перший заступник голови правління НБУ.
У свою чергу, Уманський нагадав, що, відповідно до державного бюджету на 2009 рік, на рекапіталізацію банків передбачено 44 млрд. грн.
"Цього року гроші на рекапіталізацію банків ще не спрямовувалися", - додав він.
Кабінет Міністрів України спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку, Світовим банком, Міжнародним валютним фондом і Національним банком України розробили порядок рекапіталізації комерційних банків. Внаслідок рекапіталізації держава зможе придбавати частину акцій банків для того, щоб покрити їхні збитки й дати змогу банківській системі працювати в нормальному режимі.
Згідно з Порядком рекапіталізації комерційних банків, Кабінет Міністрів братиме участь у капіталізації недержавних банків лише в разі введення в них тимчасової адміністрації. Документом передбачено, що держава може брати участь у капіталізації банку за умови, якщо їй передається, одноосібно чи разом з іншим інвестором, у разі укладення договору про спільну участь у капіталізації банку, не менш як 50% плюс одна акція.
16 квітня Мінфін назвав комерційні банки, які планується рекапіталізувати насамперед: банк "Надра", "Родовід Банк", "Фінанси та кредит", "Укрпромбанк", "Укргазбанк", "Імексбанк". Також, за деякими даними, держава планує рекапіталізувати банк "Київ", повідомляє УНІАН.
Коментарі