Юлія Тимошенко заявляє, що Україна опиниться на порозі розколу, якщо президент Віктор Янукович і далі схилятиметься до Москви.
Про це вона заявила в інтерв'ю британському часопису "The Times", передає "Бі-Бі-Сі".
Тимошенко каже, що незалежність України та стабільність опинились у небезпеці через намагання Росії укласти договори в енергетичній та безпековій сферах із Януковичем.
Вона звинуватила президента України у змові з Москвою ще напередодні виборів у лютому, щоб віддати контроль у ключових сферах.
"Вперше за 19 років незалежності постає питання збереження самої країни, її політичного суверенітету", - заявила Тимошенко.
Вона твердить, що напруженість зростає щодо Криму після того, як президент Янукович досяг суперечливої угоди про подовження базування російського Чорноморського флоту на українській території в обмін на дешевший газ.
Тимошенко стверджує, що половина населення України проти тієї угоди.
"Існує серйозна загроза нестабільності, якщо незадоволеною є така значна частка населення. Я гадаю, Янукович навмисне дестабілізує країну, але я не знаю чому", - твердить екс-прем'єр.
"Ситуація в Криму є надзвичайно дестабілізованою зараз. Люди почали збирати підписи на підтримку союзу між Кримом та Росією. В Криму відбувається активізація антиукраїнських настроїв", - додає лідер БЮТ.
Тимошенко твердить, що президент Медведєв наказав російському Міністерству оборони підготувати інвестиційні плани щодо Криму, який Микита Хрущов передав Україні лише 1956 року.
"Я підтримую співпрацю між обома країнами на взаємовигідній основі, однак я не допущу втрати частини нашої території чи втрати суверенітету", - заявляє вона.
Вона сказала, що не подовжила б базування ЧФ РФ у Севастополі, бо регіон має величезний фінансовий потенціал як туристичний курорт.
"Якщо вибирати між відомим цілому світові туристичним курортом та військовою базою, тоді я обираю перше", - заявила вона.
"Обійми Москви можуть розчавити нашу націю", - переконана екс-прем'єр.
Тимошенко закликала Сполучені Штати Америки та Європу приділяти більшу увагу збереженню України як держави, а не розглядати її просто як "розмінну монету" у міжнародних відносинах з Росією.
Вона висловила сподівання, що гарантії безпеки України, які вона отримала після відмови від ядерної зброї, - у силі.
Коментарі
56