Всеукраїнський референдум може зашкодити владі, якщо опозиція "винесе за дужки" вотум довіри президентові. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Віталій Бала.
"Згідно чинного закону "Про референдум" треба назбирати не менше 100 тисяч підписів з кожного області, щоб ініціювати саме проведення референдуму, щоб запустити механізм. Невідомо, чи вистачить для цього часу. По-друге, цікаво хто буде визначати винесені на референдум питання і пояснювати чому саме вони. Людям треба буде пояснити чому збираються сотні тисяч підписів за питання збільшення повноважень президента. Хіба воно зараз найболючіше? А їм треба донести, що собою являє змістове наповнення цього питання", - каже політолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Симоненко закликав вступити у МС, бо ЄС – "це черговий етап підвищення безробіття"
Він наголошує, що на референдум не повинні вносити питання зміни до Конституції — головного закону країну.
"Венеціанська комісія робила з цього приводу зауваження. Однак я нічому не дивуюся після того, як ми повернулися до Конституції 1996 року в такий спосіб і таким чином. Все, що може бути запропоноване владою, не підлягає поясненню чому так з точки зору здорового глузду", - говорить він.
Бала підкреслює успішність проведення референдуму для влади залежить від реакції громадянського суспільства і політичних опонентів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угода про асоціацію з ЄС важлива для "повалення антиукраїнського режиму" - Тягнибок
"Вони будуть протидіяти, або сприяти референдуму - це все дуже важливо. Адже за певних умов він може бути не дуже позитивним для його ініціаторів. Може мати непередбачувані результати при ефективній роботі політичних конкурентів. Якщо на референдум справді буде винесено питання посилення президентської влади, це буде не зовсім правильно. Куди вже їй посилюватися. Ми маємо визначитися, якщо ми президентська республіка, то треба буде по іншому ставити питання. Опозиція може винести за дужки референдуму вотум довіри до президента. Тоді буде зовсім інший інформаційний фон і поле. Все залежить від того хто краще проведе просвітницьку роботу", - вважає політолог.
Коментарі
41