Прибираючи мерів, влада "зачищає" місцеву владу під проведення референдуму.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Сергій Таран, коментуючи те, що одночасно у відставку було відправлено кількох мерів, зокрема мера міста Черкаси Сергія Одарича.
"Тут дві причини. Перша — це бізнес-інтереси олігархів, які мають свої інтереси в різних містах і вони мають все зробити під себе. А по-друге — іде зачистка місцевої влади під проведення референдуму. Тому що для влади дуже важливо не зірвати цей референдум, який планується, та повністю узурпувати владу. Для цього треба, щоби місцева влада була безвідмовною", - наголосив він.
Таран додав: "Тому ці дві речі впливають на конфігурацію на місцях в тому числі на фракції, які виносять недовіри мерам. Тому тут треба шукати або вплив олігархічного бізнесу, або вплив влади, яка має зачистити місцеві влади під проведення референдуму".
Також немало важливу роль у цьому питанні грає і те, як в тих, чи інших регіонах відбулися останні парламентські вибори, переконаний експерт.
"Якщо по мажоритарних округах мали шанс, або пройшли опозиціонери, то дуже часто саме там на мерів покладають відповідальність за це. Тому ці мери можуть бути не надійними під час проведення референдуму", - пояснив він.
Водночас, Таран переконаний, що розпорядження щодо звільнення мерів може йти з Києва.
"Дуже важко повірити, щоби це звідти не йшло. Та й для чого шукати приклади у Черкасах? Досить подивитися на те, що відбувається у Києві. Саме це за такою ж логікою відбувається і вирішення питання виборів у Києві. Тому що влада розуміє, що будь-які вибори означають втрату цієї влади", - наголосив він.
Також, коментуючи те що в деяких випадках задля відставки мерів об'єднувалися представники і Партії регіонів і опозиції, Таран підкреслив:
"Формування партійних списків на місцях має таку ж проблему як і під час формування списків до Верховної Ради. І процедура висунення кандидатів — це також проблема для всіх партій. Тому що таке явище як підкуп має сенс і на рівні депутатів місцевого рівня".
Коментарі
16