Демократія – це коли права меншості забезпечені не меншою мірою, аніж права більшості. Проте цього не було враховано при формуванні постійної делегації України у Парламентській Асамблеї Ради Європи та обранні її керівника.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Олександр Потєхін.
"Демократія, в тому числі в її прояві щодо формування делегації...Вона є дієвою та дійсною демократією, коли права меншості забезпечені не меншою мірою, аніж права більшості", - висловив думку політолог. "Опозиція має контролювати владу, а виходить, що один із найбільш ефективних інструментів, який дійсно впливає на владу в країні — потрапляє в заручники тієї ж партії влади", - додав він.
Також експерт провів аналогію в формуванні української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи та обрання її керівника із формуванням комітетів Верховної Ради. "Якщо в комітеті більшість належить одній політичній силі (ми вже знаємо приклади з роботи парламенту, коли голова із опозиції, а більшість членів з провладної орієнтації), тоді в результаті комітет виносить рішення, яке вигідне саме тій політичній силі, а найчастіше то є позицією влади. От в чому головна неприємність", - підкреслив експерт..
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Злісні прогулищики Ради виправдовуються: Іванющенко хворів, а Ємцю забракло досвіду
Окрім того, резюмуючи він наголосив, що позиція українського народу буде представлена незбалансованою в ПАРЄ.
Нагадаємо, народний депутат від Партії регіонів Іван Попеску повідомив, що керівника постійної делегації України у Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) оберуть 20 січня у Страсбурзі, напередодні відкриття сесії ПАРЄ, бо не встигають обрати в Києві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В УДАРі вимагають обрання голови делегації в ПАРЄ ще до прибуття у Страсбург
14 січня, Верховна Рада України (ВРУ) сформувала новий склад української постійної делегації в ПАРЄ. До неї увійшли п'ять депутатів від Партії регіонів, троє — від "Батьківщини" і по одному — від "УДАРу", "Свободи", позафракційних депутатів і комуністів.
Коментарі