Треба усвідомити, що саме Україна підтримує в грузинських змінах: конфронтацію з Росією, правоохоронні реформи, зміни в економіці, що покінчили з корупцією? Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив публіцист Віталій Портніков.
"Ті, хто шкодують за помаранчевою революцією і вважають трояндову доказом того, що кольорові революції можуть бути успішні, сприймають поразку Саакашвілі мало не як трагедію. Але зараз ми якраз і побачимо, чи була вона успішна. Наступні кілька років покажуть, наскільки усталені грузинська демократія та реформи. Якщо вони були пов'язані з однією людиною, то не варті щербатого шеляга. Якщо ж триватимуть, а на наступних виборах виграє інша партія, то це означатиме, що трояндова революція перемогла. І що реформи незворотні", - наголосив він.
1 жовтня в Грузії відбулися парламентські вибори. Опозиційна "Грузинська мрія" Бідзіни Іванішвілі набрала майже 55 відсотків голосів. За "Єдиний національний рух" президента Михаїла Саакашвілі проголосували 40 відсотків виборців. Жодна з інших партій не подолала 5-процентний бар'єр.
"Саакашвілі звільнив бізнес, створив легкі умови для його реєстрації. Подолав корупцію в державних установах та правоохоронних органах, скоротив чиновництво. Але виявилося, що для більшості це не мало вирішального значення. Адже Грузія – країна з повальним безробіттям. Іванішвілі потрібно буде розвивати соціальну функцію держави", - підкреслив Портніков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бідзіна Іванішвілі хоче бути при владі два роки
Експерт зауважив, що Іванішвілі - популіст.
"Але таким самим популістом на момент приходу до влади був і Саакашвілі. Він навіть не згадував про реформи. Просто економічна ситуація в країні не дозволила Саакашвілі реалізувати той початковий популізм. На це не було грошей. В Іванішвілі вони є", - наголосив він.
Думки інших експертів щодо того, як змінюватиметься Грузія після перемоги опозиції на парламентських виборах, читайте у журналі "Країна" № 39 (142) за 11 жовтня 2012 року.
Коментарі