Для Ріната Ахметова важливе проходження до парламенту соратника Вадима Новинського.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Тарас Березовець, говорячи про проміжні вибори у Севастополі, за результатами яких до парламенту по 224 округу пройшов самовисуванець, мільярдер Вадим Новинський.
Він зауважив, що з потраплянням до парламенту Новинського, вплив "групи Ахметова" всередині Партії регіонів посилиться.
"Між олігархами є внутрішня конкуренція. Це нагадує конкуренцію між футбольними клубами, які купляють кращих гравців. І в цьому контексті будуть показовими довибори у 7 проблемних округах. Зрозуміло, що на них змагатимуться всі головні олігархи", - пояснив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Новинського у Раді буде формальний статус керівника "групи Ахметова" - експерт
Для олігархів на цих виборах надзвичайно важливою буде кожна людина, переконаний політолог.
"Баланс змінився. Один доданий голос — це вже зміна балансу. Тому по Черкасам піде людина Фірташа - Ірина Жуковська. Петро Порошенко, який втратив Домбровського, нібито збирається висунути по Вінниці свого сина Олексія. Очевидно, що своїх кандидатів просуватиме і Сім'я. Принаймні, по Київу та Обухову. Так що зараз вже починаються по суті перегони. Однак поки цей баланс ще на стороні Ріната Ахметова", - зауважив Березовець.
Саме тому, за його словами, Ахметова важлива була прохід Новинського до парламенту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через Новинського Росія спробує посилити свої позиції в Севастополі — експерт
"Посилення групи Ріната Ахметова може призвести до того, що депутати з Партії регіонів, які йому підконтрольні, тепер можуть торпедувати багато законів, які висуватиме так звана Сім'я. Особливо враховуючи їхні не прості стосунки. Хоча, звісно, найбільша війна Ахметова відбувається саме з групою Фіраташа. І вони один одному здатні підкидати сюрпризи", - наголосив ескперт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мільярдер Новинський після обрання до Ради перерозподілив активи з Ахметовим
Березовець додав: "Сьогодні кожен штик в надзвичайно великій ціні. З урахуванням того, що було запроваджено персональне голосування, ми бачимо, що ухвалювати рішення парламентській більшості не вдається. Навіть із врахуванням "тушок. Тому кожен голос може кардинально змінити ситуацію".
Коментарі
2