Опозиція бореться за персональне голосування, бо не знає, що як боротися з економічною кризою.
Про це Gazeta.ua сказав політолог Володимир Цибулько, коментуючи заяву "регіонала" Юрія Мірошниченка про те, що у ПР є своя пропозиція щодо реалізації особистого голосуванні, та її ще треба обговорити.
Він переконаний, що опозиції зараз вигідно грати на темі персонального голосування, оскільки вона не знає що робити далі.
"Партія влади має своєрідну інерцію, коли оформленої більшості в парламенті достатньо для того, щоби будь-яке голосування визнавати таким, що відбулися. А для опозиції це така ж тактична зачіпка, як і під час виборчої кампанії була Юлія Тимошенко, яка стала іконою. Тоді, коли стало зрозуміло, що Яценюк як лідер не витягує, то повернулися до персони Тимошенко і вона як ікона витягнула список Об'єднаної опозиції", - пояснив експерт.
Цибулько додав: "Зараз, за відсутності більшості, така принципова постановка питання опозицією дає якусь тактично для неї паузу. Тому що, в принципі, економічних ідей у неї немає і логічного сценарію виходу із економічної кризи, або протистояння новій хвилі глобальної економічної кризи — теж немає. Немає загального сценарію".
"Тому гра в особисте голосування - це така тактична принципова зачіпка, яка для виборця свідчить про те, що опозиція бореться", - підкреслив він.
Водночас, на думку експерта, влада може змінити регламент Верховної Радиі ітаким чином питання особистого голосування вже буде не актуальним.
"У принципі, у влади є інший механізм. Вона може запропонувати зробити так, що, наприклад, четвер буде єдиним днем голосування і тоді боротьба за персональне голосування втратить сенс. Просто невеличка зміна в регламенті вибиває всі козирі в опозиції", - пояснив він.
Нагадаємо, опозиція виступає за введення електронної системи голосування "Рада-3", що була модернізована влітку 2008 року з ініціативи тодішнього спікера Арсенія Яценюка. Однак в Партії регіонів пообіцяли до 28 листопада запропонувати свій варіант документу про персональне голосування депутатів у парламенті.
"Є такий варіант, що для голосування може бути відведений один день пленарного тижня. Ще один варіант - за півгодини до голосування сповіщати дзвінком, як у конгресі США",- розповів "регіонал" Юрій Мірошниченко.
Коментарі
5