Сьогодні о 6 ранку померла в дитячій клінічній лікарні № 1 Донецька Настя Адамова, якій 21 липня виповнилося б 6 місяців. Дівчинку доставила в реанімацію лікарні "швидка допомога" минулої неділі. Бригада швидкої, яка приїхала за викликом небайдужих сусідів, була шокована побаченим. Один з лікарів сфотографував дитину і виклав фото в інтернет - Настя була до того худа, що була схожа на мумію. Її вага складала 3,5 кг, при нормі для п'ятимісячної дитини - від 7 кг.
Звістка про смерть Насті не шокувала її батьків.
"Дядя Гена сидить у дворі, як ні в чому не бувало, возиться зі старшим Тимошею, а Аня, мама Насті, на вулиці з неділі не показується, - говорить Юлія Леговська.
Сім'ї Юлії та її подруги Тані Парчук живуть в одному будинку з сім'єю Геннадія Адамова. Це вони викликали "швидку", коли випадково, вперше за багато місяців, побачили "немовля-мумію ".
Батько Насті не алкоголік, кажуть дівчата, але випиває і б'є свою молоду дружину. Про матір померлої Насті - 28-річну Ганну Толсту - місцеві жителі кажуть, що вона до своїх дітей байдужа.
"Мені 50, в цьому віці ніхто не бере на роботу, а на мені ще кредит висить 2,5 тисячі гривень, який взяла покійна дружина. Я по шабашках ходжу, за професією я тесля", - розповів сам горе-батько.
На думку сусідів Геннадій Адамов піклується про старшого сина Тимофія, якому у вересні виповниться 2 роки. Хлопчик виглядає вгодованим. А після смерті молодшої доньки, Геннадій затіяв генеральне прибирання, оскільки боїться, що його позбавлять батьківських прав на єдиного сина.
Обоє батьків дівчинки-мумії наполягають, що регулярно годували Настю. Молоко у Ганни зникло відразу після пологового будинку, але дівчинці нібито давали дитячі суміші і манну кашу.
Сусіди ставлять це під сумнів.
"Тимошу я бачила тільки з хлібом і водою, а коли я сказала: "Що ж це ви Настю заморили?", Дядько Гена на мене визвірився: "Мені що її - м'ясом потрібно було годувати?", - говорить Леговьска.
У міськлікарні, де померла дитина, не поспішають будувати версії про те, з чиєї вини стався трагічний випадок.
"Може бути, і правда їжа не засвоювалася, як нам пояснили батьки померлої дитинки, - припустив Сергій Ніколаєнко, головний лікар міськлікарні № 1. - Дівчинка смоктала з пляшечки, у неї працював кишковик, їжу не відригувала. Я запитував у сестер - не жадібно чи накидалася на їжу, відповіли - ні. У чому причина такої катастрофічної гіпотрофії (хронічний розлад харчування, що характеризується різним ступенем втрати маси тіла - ред.), дефіциту маси тіла 3-го ступеня - це нам поки невідомо".
В даний час в міліції чекають результатів розтину. Слідству так само належить відповісти на питання: чи немає в цій історії недбалості медичних і соціальних працівників, які зобов'язані контролювати здоров'я і побут малюків в ранньому віці. Відомо, що як неблагополучна сім'я Адамових-Толстих не значилася, хоча в оселі антисанітарні умови, не пристосовані для здорового розвитку маленьких дітей.
За словами Геннадія Адамова, дільничний педіатр одного разу провідував Настю вдома, але це було ще в лютому. Чому він і його дружина після жодного разу не зверталися за медичною допомогою батько не зміг пояснити.
"Дядя Гена зізнався нам, що у них немає грошей, і йому було соромно попросити в сусідів, а щоб лікаря викликати - на це теж потрібні гроші", - говорить сусідка Тетяна Парчук, 20-річна мати 2 малюків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У донецькій лікарні померла дівчинка, яку морили голодом батьки
"За 4 роки я лікаря або медсестру у нас в бараку не бачила жодного разу. А якщо якийсь екстрений випадок, тоді ми дзвонимо в "швидку ", - каже 21-річна Юлія Леговская, синові якої 2 роки.
Будинок, в якому заморили голодом Настю, - це одноповерховий барак по сусідству з промисловою зоною, сміттєзвалищем і залізничною колією. У ньому без опалення, без газу, без центрального водогону і без каналізації живуть 26 осіб, у тому числі - п'ятеро малолітніх дітей віком до 4 років (до смерті Насті в бараку жили шість малюків). За словами мам, з нового року їх прикріпили до поліклініки № 2 Пролетарського району Донецька, але там дітям з сімей низького соціального статусу зовсім не раді.
Як розповів головлікар Сергій Ніколаєнко, в Донецьку не вистачає дільничних педіатрів та медичних сестер, штати поліклінік недоукомплектовані. За чинним вимогам МОЗ, без обов'язкової реєстрації в районній поліклініці новонароджених не виписують з пологового будинку. Але патронаж обмежується обов'язковим відвідуванням новонароджених на дому лише в перший місяць життя. Надалі обов'язок щомісяця з'являтися в поліклініку з дитиною, здавати аналізи, робити щеплення і проходити огляди у профільних фахівців лягає на батьків.
Коментарі
107