На перебіг російсько-української війни найближчим часом можуть вплинути три чинники: втрата або залишення російськими загарбниками оперативного плацдарму на правому березі Дніпра, наземна операція з території Білорусі й зимовий період.
Кожен з названих чинників має свою вагу й особливості. Про це в колонці для Укрінформу зазначив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони й розвідки, генерал-лейтенант Михайло Забродський.
Відхід росіян з плацдарму в районі Херсону є логічним і навіть доцільним, з огляду на неможливість ворога забезпечувати військове угруповання чисельністю у 18–20 тис. і повноцінне функціонування окупаційної адміністрації обласного центру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іран планує відправити в РФ близько 1 тис. одиниць зброї, зокрема балістичні ракети – CNN
"Крім того, створення окупантами плацдарму повинно мати сенс, щоб не повторювати російські інформаційні мантри про можливий скорий наступ на Миколаїв і Одесу. Для розв'язання завдань такого масштабу російська сторони не має ані сил, ані засобів, а головне – упевненості в успіху й бажання", – вважає Забродський.
Третя причина полягає у беззаперечній оперативній вигоді для противника побудувати оборону саме на лівому березі Дніпра. Адже це дозволить зашкодити економічному використанню Україною Дніпра в нижній течії як транспортного маршруту й гарантовано контролювати гідроспоруди Північнокримського каналу.
Також Забродський переконаний, що не можна нехтувати загрозами з території Білорусі.
"Повністю усунути стратегічну загрозу наземного вторгнення з території Республіки Білорусь домовленостями й неоднозначними заявами з боку самопроголошеного президента, на жаль, неможливо. Тож імовірність появи ще одного фронту протяжністю до тисячі кілометрів продовжує поставати серйозним викликом для нашої країни", – наголосив Забродський.
Коментуючи вплив зимового періоду на перебіг бойових дій Забродський зазначив, що вимушена імовірна стратегічна пауза до кінця цієї пори року буде вельми корисною для обох сторін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія, імовірно, перекинула в Білорусь ракети "Кинджал" для сигналу Заходу: фото з космосу
"Використання двох – трьох зимових місяців для поповнення, формування й підготування військ до подальших дій також є логічним. Зазначене жодним чином не означає припинення бойових дій або прогнозоване деякими експертами заморожування конфлікту в поєднанні з політичним тиском або схилянням українського керівництва до переговорів на російських умовах", – зазначив Забродський.
На думку генерала, цей час потрібен російському командуванню, щоб планово використати всі переваги розгорнутої майже два місяці тому часткової мобілізації.
"За умови диспропорції в кількості озброєння, військової техніки й кількості підготовленого й мотивованого особового складу, тривале за мірками воєнного часу навчання є єдиним способом забезпечити фронт новими порціями контрактного гарматного м'яса", – сказав він.
Забродський не назвав плани й наміри Збройних сил України, однак підкреслив, що варто серйозно проаналізувати імовірний розвиток стратегічної ситуації.
Збройні сили України продовжують наступ на Харківському, Луганському й Херсонському напрямках.
Паралельно ЗСУ відбивають атаки окупантів на Донецькому напрямку, свідчить свіжа карта бойових дій, яку опублікувало міністерство оборони Великої Британії Twitter 1 листопада.
Збройні сили України на Харківщині просунулися на схід від Куп'янська й відбили атаки ворога на Бахмут у Донецькій області.
ЗСУ також продовжують контрнаступ на лінії Сватове – Кремінна.
Коментарі