Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора завершили заочно розслідування щодо позбавленого звання президента Віктора Януковича і колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова.
Йдеться про справу за підозрою обох у державній зраді за так звані "Харківські угоди". Про розслідування ДБР повідомило у понеділок.
За версією слідства, низка колишніх високопосадовців сприяли військовим планам держави-агресора РФ.
Вони "опікувались" збільшенням кількості особового складу і військової техніки окупантів. Спочатку їх "допомога" була використана для окупації півострова у 2014 році, а надалі – для повномасштабної агресії РФ проти України у лютому цього року.
Янукович забезпечив легалізацію зрадницької угоди за українським законодавством.
За його вказівкою підготували проєкт міждержавної угоди, погоджений центральними органами виконавчої влади і схвалений на засіданні Кабінету міністрів.
Надалі так звані "Харківські угоди" ратифікувала Верховна Рада, нагадує ДБР.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ахметов, Олена Бондаренко, Симоненко. Хто голосував за російський флот у Криму
Янукович розподілив ролі для підготовки необхідних документів і для створення видимості законності відповідних процедур.
"Він залучив до виконання "завдання"" майже всіх високопосадовців уряду і підконтрольних нардепів", – пишуть.
Коли у Верховній Раді розглядали ратифікацію цієї угоди, тодішнього спікера Володимира Литвина закидали яйцями.
Торік Рада національної безпеки й оборони доручила СБУ перевірити на предмет державної зради ратифікацію 236 народними депутатами. СБУ обшукала Верховну Раду, Кабінет міністрів і РНБО.
У липні підозри в держзраді за погодження "Харківських угод" повідомили колишнім міністру закордонних справ Костянтину Грищенку і юстиції Олександру Лавриновичу.
Новопризначена суддя Конституційного суду Ольга Совгиря сприяла продовженню базування російського флоту в Криму, заявила громадська організація "Фундація DEJURE".
Коментарі