Президент України Віктор Ющенко вважає, що музей "Мистецький арсенал" треба назвати ім"ям гетьмана Івана Мазепи.
Сьогодні на території відреставрованої частини "Мистецького арсеналу" відкрилася виставка "De profundis".
Ця виставка є першим масштабним заходом (площа експозиції - 3,5 тисяч квадратних метрів), який знаменує початок повноцінного функціонування "Мистецького арсеналу".
"У мене немає сумніву, що прийде час і найбільший музей на території України - "Мистецький арсенал" - назвемо ім"ям гетьмана Івана Мазепи. Прийде час, і ми повністю відкриємо музей", - сказав він під час церемонії відкриття виставки.
Президент нагадав, що 300 років тому Арсенал було зведено зусиллями Мазепи.
Зазначимо, що будівля київського Арсеналу побудована в 1784 - 1801 роках на місці Вознесенського жіночого монастиря, ігуменею якого була мати гетьмана Івана Мазепи. Сам Мазепа помер у 1709 році.
"Це один із найбільших архітектурних комплексів України", - сказав Ющенко. Він нагадав, що площа музею складає більше 50 тисяч квадратних метрів, що за площею більше Лувру, Ермітажу і більше, ніж площі всіх музеїв Києва разом взятих.
На відкриття виставки прибули прем"єр-міністр України Юлія Тимошенко, голова Верховної Ради Володимир Литвин, секретар Ради національної безпеки і оборони Раїса Богатирьова, представники уряду, народні депутати, вчені, історики.
На виставці "De profundis" представлено експонати української культурної спадщини з колекцій провідних музеїв України за останні п"ять тисяч років - від пластики часів Трипілля до художніх робіт XXI століття.
De profundis перекладається з латині як "З глибин (волаю)" - це початок 130-го (у грецькій традиції - 129-го) псалма, який читається як відхідна молитва над вмираючим.
Цього ранку політики також брали участь у церемонії підняття Державного прапора.
Коментарі
3