Українців попросили ще більше скоротити споживання електрики для того, щоб стабілізувати роботу пошкодженої російськими обстрілами енергоінфраструктури.
Серед порад, якими поділилися в Міністерстві енергетики, немає нездійсненних. Їх озвучив заступник міністра Фарід Сафаров в ефірі національного телемарафону.
"Ми вдячні громадянам, які в середньому скоротили своє споживання на 10%. Але для того, щоб розвантажити мережу і було максимально комфортно і швидко відновлювати мережі, ми б просили й хотіли, щоб вони скоротили своє споживання на 25%, і додатково не користувались електричними приладами, в яких нема потреби", – сказав він.
Для заощадження електроенергії в першу чергу варто:
– вимикати світло в кімнатах, де не перебувають мешканці,
– уникати використання мікрохвильових печей,
– не користуватися електрочайниками,
– температуру бойлера знизити до 50 градусів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб павербанк прослужив довше: фахівці дали чотири поради
Чайники та мікрохвильові печі, за словами Сафарова, цілком можна замінити кип'ятінням та підігрівом на плиті. Також під час прибирання не варто одночасно вмикати праску й пральну машину.
Сафаров вважає, що у майбутньому ситуація в енергетиці може загостритись. Тож українці повинні до цього підготуватись.
"По-перше, ви маєте підготувати теплий одяг, щоб не замерзнути. Також термопосуд – це термоси для гарячої води та їжі, щоб вони довше зберігалися теплими. А також продукти довгого зберігання, щоб швидко їх приготувати", – пояснив він.
Додав, що цим необхідно забезпечити себе не лише через блекаут, а й планові відключення.
Українцям порадили, як економити електроенергію вдома. Громадян закликали не вмикати одночасно електроприлади, що спричиняють різке навантаження на мережі, особливо в пікові години – з 8:00 до 11:00 та із 17:00 до 23:00.
Обов'язково вимикати світло, якщо залишили приміщення. Так можна заощадити близько 30% електроенергії, яка витрачається на освітлення порожніх приміщень.
Використовувати світлодіодні (LED) лампочки. Вони споживають у 10 разів менше електроенергії.
Коментарі