вівторок, 24 вересня 2019 20:23

Україна має моральне і юридичне право не віддавати зовнішній борг

Україна має моральне і юридичне право не віддавати зовнішній борг
Андрій Новак: Наші європейські партнери підписували Будапештський меморандум. Вони не виконали свої зобов'язання. Фото: Сергій Старостенко

2020-й – період пікових виплат за державним боргом. Близько 40% дохідної частини бюджету віддамо кредиторам. Але наша економіка це витримає.

Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить економіст Андрій Новак.

"У нас буде нова програма з МВФ - довша і на більшу суму. Дозволить нам спокійно перекредитуватися й обслуговувати зовнішній борг без втрат. Вже звучать ініціативи реструктуризувати борг - розтягнути на довший час, щоб на кожен рік припадала менша сума. Це - реальна перспектива", - вважає експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Наша мета створити Китай у центрі Європи" - експерт про розвиток української економіки

За його словами, західні партнери розуміють, що Україна потерпає від російської агресії. Ми не можемо працювати з фінансами як у мирний час.

"Можливо навіть вдасться добитися списання частини боргу. Наші європейські партнери підписували Будапештський меморандум. Вони не виконали свої зобов'язання. Тож ми маємо юридичне, економічне, моральне право вимагати списання. Це вже не суто фінансове питання. Має політичний підтекст", - додає економіст.

Повне інтерв'ю з Андрієм Новаком читайте у журналі "Країна" від 26 вересня.

Зараз ви читаєте новину «Україна має моральне і юридичне право не віддавати зовнішній борг». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі