Мексиканські археологи виявили на півдні Мексики найдавніше поховання в піраміді, повідомляє Національний інститут антропології та історії Мексики.
Сенсаційне відкриття було зроблене під час розкопок в археологічній зоні Чіапа де Корсо (Chiapa de Corzo).
Учені припускають, що похованню 2000 років і воно найдавніше в історико-культурному регіоні Месоамерика, який простягається від центральної частини Мексики до Гондурасу і Нікарагуа.
В одній з пірамід заввишки близько семи метрів було виявлено захоронення розміром три на чотири метри з рештками трьох людей. Один з скелетів, на думку вчених, належить п'ятдесятирічному чоловікові. Багаті розсипи нефриту, бурштину та перлів навколо його решток дозволяють припустити, що похований міг бути верховним жерцем або правителем відомого в стародавні часи поселення Чіапа де Корсо. Інші рештки - фрагменти скелетів дитини і молодої людини, які, ймовірно, були принесені в жертву.
Поруч з похоронною камерою знайшли гробницю з рештками жінки середнього віку.
На думку вчених, нинішнє відкриття доводить, що піраміди в Чіапа де Корсо були використані для поховання за тисячу років до того, як цивілізація майя стала будувати царські гробниці.
Знайдені предмети і прикраси свідчать про активні торгові зв'язки місцевого населення з сусідами з центральної частини Мексики і Гватемали, де були великі поклади нефриту.
Коментарі