У Копенгагені п"ять держав уклали угоду по боротьбі з глобальним потеплінням. Серед них - країни, що більше за інших забруднюють атмосферу - США і Китай, а також Бразилія, Південна Африка та Індія. Досягнута угода не володіє юридичною силою, а, по суті, є декларацією про наміри.
На саміті ООН, в якому брали участь представники 194 держав, було вирішено стримувати середньорічну температуру на Землі на рівні +2 градуса Цельсія в порівнянні з доіндустріальною епохою.
На боротьбу з глобальним потеплінням в країнах, що розвиваються, які самі не здатні зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу, держави-учасники саміту в найближчі три роки мають намір виділити близько 30 мільярдів доларів. З них близько 3,6 мільярдів будуть виділено з бюджету США, 11 мільярдів дасть Японія і 10,6 мільярда - Євросоюз.
Країни Євросоюзу досі не схвалили угоду і відмінили прес-конференцію, на якій збиралися розповісти про результати саміту.
З Копенгагена виїхали Дмитро Медведєв, Барак Обама та Вень Цзябао. Президент США перед від"їздом заявив, що прийнята угода "безпрецедентна", проте не забезпечує всіх необхідних заходів для боротьби з глобальним потеплінням. Президент Франції Ніколя Саркозі також заявив, що угода "не ідеальна, але краща з тих, що могли бути прийняті". Також Саркозі розповів, що наступний кліматичний саміт пройде через півроку в Німеччині, повідомляє Lenta.ru.
Коментарі