Проти зниження зарплат суддів на час карантину виступив Верховний суд.
Таке втручання свідчить про порушення принципу незалежності судової влади, про це заявила голова ВС Валентина Данішевська, передає РБК-Україна.
Раніше судді обурилися і виступили проти обмеження розміру їхньої винагороди до 47 тис. грн на час карантину. Данішевська пояснила їх бурхливу реакцію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найпоширеніший розмір зарплати
"Є Конституція України, є закони. У нас хіба дозволяється обмежити хоч комусь зарплату із сьогодні на завтра? Просто взяти і сказати: із завтрашнього дня зарплати вам не буде? По-перше, це зміна істотних умов праці, якщо говорити загально. Це стосується не лише суддів, а й всіх тих, хто потерпає від цього. І про це, як мінімум, потрібно попереджати. По-друге, це порушення принципу правової визначеності. Держава запрошувала знаних юристів брати участь у конкурсах, претендувати на посади, зазначала умови такої роботи, а потім через певний час вирішила не просто змінити умови, а звести їх до майже середньої зарплати. Це те, що не можна робити стосовно всіх людей, не кажучи вже про суддів. По-третє, ми вбачаємо абсолютну непропорційність такого втручання щодо суддів. І це очевидний наступ на незалежність судової системи. Ми провели дослідження і з'ясували, що в нашій країні близько 200 тисяч чиновників, але це зменшення заробітної плати торкнулося менше 1% з них. Та воно стосується 100% суддів. Це очевидна непропорційність. Ми розуміємо тяжке становище країни в цей час, але таке непропорційне втручання свідчить про порушення принципу незалежності судової влади", - сказала голова ВС.
За її словами, 29 травня відбудеться пленум Верховного суду з цього питання. Він вирішить, чи є підстави для звернення в Конституційний суд України.
У Харкові лікарі з Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф влаштували акцію протесту. Медики вимагали виплатити їм обіцяні 300% надбавки за роботу з коронавірусом.
Коментарі