середа, 17 лютого 2021 14:33

Шарій – це тільки квіточки. Влада почала боротьбу з агентами РФ

Шарій – це тільки квіточки. Влада почала боротьбу з агентами РФ
Анатолій Шарій – колишній журналіст, який втік з України 2012 року. Фото: YouTube

Підозра у державній зраді Анатолію Шарію – це перші кроки. Політичні інтереси влади співпали з національними інтересами держави. На Банковій прийняли рішення боротись з російськими впливами всередині України.

Про це в інтерв'ю Gazeta.ua говорить політолог Олег Саакян.

Служба безпеки України оголосила про підозру блогеру Анатолію Шарію. Його звинувачують у державній зраді та розпалюванні ворожнечі. Про що свідчить цей крок?

У першому кабінеті держави прийняли рішення боротись з проросійськими впливами. Почали з блокування каналів, що юридично належать Тарасу Козаку, насправді під контролем Віктора Медведчука. Продовжили підозрою Анатолію Шарію. Зупинити цю боротьбу, просто смикнувши стоп-кран, не вдасться. Владі потрібно буде нарощувати динаміку руху. Треба продемонструвати здатність, рішучість, спроможність.

Якщо держава продемонструє силу та здатність у правовий спосіб протидіяти агентам РФ на прикладі великих риб, менші будуть змушені прийняти ці правила гри

Якими будуть наступні кроки влади?

По-перше, треба боротися за те, що вже почали. Щоб суди не скасували санкції проти Тараса Козака, наприклад. Щоб справа Шарія дійшла до суду. По-друге, Медведчук досі на свободі. Є низка інших російських агентів впливу меншого калібру. Ними так само можуть зацікавитись правоохоронці. Якщо держава продемонструє силу та здатність у правовий спосіб протидіяти агентам РФ на прикладі великих риб, менші будуть змушені прийняти ці правила гри.

22 лютого має відбутись допит. Анатолій Шарій вже заявив, що не приїде. Як розвиватиметься ситуація?

Спочатку буде затяжний період роботи слідства без особистої присутності Шарія, збір доказів. Потім українська сторона робитиме запит на екстрадицію, якщо Анатолій не приїде сам. Зараз ми бачимо тільки верхівку айсберга. Процес буде довготривалий і нелегкий.

Для багатьох представників російського істеблішменту Медведчук - кістка у горлі

Як реагуватиме Росія?

З новою силою запустить свою пропаганду. На російських каналах і до цього активно навішували ярлик націоналіста на президента Зеленського. Тепер кричатимуть про це ще голосніше. Путін на різних заходах говорить про те, що буде підтримувати Донбас. Подібні заяви стануть гучнішими. Також Росія буде діяти через українських олігархів, що орієнтовані на Москву, кримінальний світ.

Не буде відкритої боротьби за Шарія чи Медведчука. Перший для Кремля взагалі незначуща фігура. А Віктор Медведчук - досить суперечлива постать всередині російського істеблішменту. Для багатьох його представників він як кістка у горлі. Як конкурент за ресурс. "Хохол", який повз "великоросів" проходить у кабінет Путіна. Або людина, що десятиліттями не може впоратись з завданням насадити російський вплив в Україні.

Що з політичної точки зору підозра Шарію може дати Володимиру Зеленському?

Є електоральна вмотивованість. Останнім часом проросійські політичні сили почали доволі агресивно переманювати виборців у Зеленського та "Слуги народу". Били по президенту, дискредитували його. У випадку з підозрою Шарію співпали політичний інтерес Зеленського і державне прагнення протидіяти зовнішнім ворожим впливам.

Українські політики можуть намагатись вгадати, чого від них чекають у Вашингтоні

Закриття каналів Медведчука, підозра Шарію - риторика влади змінилась. Що вплинуло?

Внутрішні чинники - головний мотиватор. Українська влада зараз відчуває і зовнішню підтримку. Але не варто пов'язувати ці дії Києва зі зміною влади у Сполучених Штатах. Джозеф Байден має сьогодні багато внутрішніх проблем. На зовнішньополітичній арені теж є пріоритетніші напрямки. Команда, що має працювати по українському напрямку, поки повністю не сформована.

Українські політики розуміють загальну політику США щодо нашої країни. Можуть намагатись вгадати, чого від них чекають у Вашингтоні. В адміністрації Байдена Україні приділяють більше уваги, ніж було за Трампа. Київ таким чином може відчувати опору, щоб йти на рішучі кроки. Але про прямий вплив на прийняття рішень з боку Вашингтону не йдеться.

Служба безпеки України оголосила про підозру Анатолію Шарію в протиправній діяльності, яка завдала шкоди національній безпеці України в інформаційній сфері.

Підозру оголосили за статтями про державну зраду та розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо. За це передбачене покарання 12-15 років позбавлення волі.

Слідство має докази того, що в інтерв'ю та виступах Шарій вів підривну діяльність проти України. Діяв на замовлення іноземних структур.

Улітку 2019-го блогер оголосив про створення політичної сили - "Партії Шарія". Вона взяла участь у парламентських виборах, але прохідного бар'єру не подолала. Реєстрацію самого Шарія на чолі списку партії ЦВК скасувала, оскільки він не проживає в Україні з 2012 року.

Зараз ви читаєте новину «Шарій – це тільки квіточки. Влада почала боротьбу з агентами РФ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі