Сьогодні, 12 червня, розпочинається Петрів піст. Він триватиме місяць. Завершиться напередодні свята Петра і Павла, 12 липня.
Петрівка, Петропавлівський чи Апостольський піст або піст на Петра й Павла щороку припадає на другий після Трійці понеділок, передає "Еспресо.Захід".
Тривалість Петрівки може бути різною та залежить від того, коли випадає свято Великодня. Найдовше Петрівка може тривати шість тижнів, а найменше – вісім днів.
Петрівка — не вважається суворим постом, однак у середу і п'ятницю все ж радять утримуватися від споживання м'ясних та молочних страв.
Календар харчування в Петрів піст за днями:
У понеділок дозволено вживати будь-які гарячі страви, які готуються без використання олії.
У вівторок можете додавати до свого раціону страви з грибів та риби, а також дозволяється олія;
Середа — найсуворіший день посту, дозволено лише сухоїдіння.
У четвер можна вживати рибу та морепродукти.
П'ятниця — ще один суворий день посту, лише сухоїдіння;
У суботу додавайте до свого раціону страви з риби, грибів, готуйте їх на олії.
У неділю можна їсти рибу та інші пісні гарячі страви з додаванням олії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трійця, день Святого Духа та початок Петрового посту: церковний календар на червень
В піст Петра і Павла не можна сваритися й лихословити, вінчатися, позичати гроші, зістригати волосся, працювати після заходу сонця, займатися будь-яким рукоділлям.
24 травня Православна церква України (ПЦУ) офіційно повідомила про рішення перейти на новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року. При цьому наголошується, що парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість.
Таким чином із 1 вересня 2023 року більшість християн України почнуть відзначати релігійні свята за новим календарем. Зокрема, Різдво святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня, день Святого Миколая 6 грудня, а не 19 грудня, Водохреще 6 січня, а не 18 січня. Водночас не зміниться дата святкування Великодня та деяких інших свят.
Коментарі