В Україні довічно ув'язнені 1541 людини. Наразі для них є тільки два варіанти звільнення: за станом здоров'я та президентське помилування.
За цим показником Україна лідер у Європі та входить до п'ятірки країн світу, інформує Магнолія-ТВ.
Так, до кінця життя у тюрмах перебуватимуть 118 людей у Литві, в Угорщині - 41, а в Болгарії - 24.
Причиною такої різниці є відсутність процедури перерозгляду справ довічно ув'язнених.
"Це повністю усуває можливість скасування судової помилки, якщо вона мала місце. Навіть в країнах з розвинутою системою права помилка сягає 3% і більше", - каже виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Засуджені за вбивства пологівського маніяка прокоментували його смерть
Правозахисники припускають, що в Україні судова помилка може сягати 4%. Це 62 людини, які несправедливо відбувають пожиттєве покарання без перспективи, що їх вирок переглянуть.
Європейський суд визнав українську систему довічного ув'язнення порушенням прав людини.
"Суд встановив обов'язок держави надати довічно позбавленим волі людям можливість належного перегляду справи та шанс на звільнення", - розповідає директор Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Михайло Тарахкало.
Як повідомляється, такі законопроекти вже є у Верховній Раді, але депутати за них не голосують. Зокрема, йдеться про "2033а".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки дітей народилося в українських тюрмах
"Він дозволяє людям, які перебувають в неволі на певний строк або довічно, звернутися до суду та отримати справедливе рішення", - пояснює координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.
В українських тюрмах годуватимуть пельменями, голубцями, м'ясним та рибним фаршем з метою урізноманітнення харчування
Коментарі