понеділок, 29 червня 2020 14:24

Бази НАТО в Україні. МЗС дає прогнози

Бази НАТО в Україні. МЗС дає прогнози
Заступник глави МЗС прокоментував розміщення на території країни військових баз НАТО. Фото: Reuters

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар вважає, що про розміщення на території країни військових баз НАТО поки що говорити рано.

Про це він розповів в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Насправді, поки це тільки теорія. Поки про це говорити рано. Коли Україна отримає статус повноцінного члена НАТО, про це можна буде говорити серйозно. Зараз ми приєдналися до Програми розширених можливостей НАТО (EOP) - це черговий крок на зміцнення співпраці з Північноатлантичним альянсом, що так само викликало в Росії негативну і нервову реакцію. Безумовно, вони намагаються применшити роль EOP ", - зазначив Бондар.

За його словами, рішення США про переміщення частини американського збройного контингенту з Німеччини до Польщі э серйозним і позитивним сигналом для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головний санітарний лікар розповів про намір стати президентом

"Це серйозний сигнал, на який Росія вже нервово відреагувала, але для нас це позитивний сигнал, оскільки посилення військових можливостей НАТО, особливо в таких флангових державах, як Польща, країни Балтії - це абсолютно позитивно впливає на безпеку України. Звичайно, ми не можемо говорити зараз про розміщення таких же військових підрозділів на території України ", - сказав він.

Заступник наголосив, що, по-перше, Україна уже визначилася зі своєю стратегічною метою - інтеграцією в НАТО.

"По-друге, військові потужності НАТО вже розташовані безпосередньо на російському кордоні в країнах, які є членами Альянсу. НАТО на відстані 100 км від Санкт-Петербурга! Але це загрозу для Кремля не становить. А ось теоретичне можливо колись розміщення військових баз, наприклад, в Криму - це мало б лякати. насправді, це розкриває реальну суть російської агресії, окупації Криму і Донбасу - це аж ніяк не пов'язано з вибором шляхів зміцнення безпеки України, це пов'язано з агресивною сутністю російської політики ", - додав він .

Боднар також повідомив, що наразі, Україна зробила запит про надання їй плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) ще на Бухарестському саміті. У свою чергу, Альянс чітко зазначив, що Україна і Грузія будуть членами НАТО, але рішення - за НАТО.

"Я вважаю, що Україна на сьогоднішній день може розраховувати на надання ПДЧ, оскільки є і військова здатність, і бюджетна, і підтримка населення. Межі досконалості немає, можна кожного разу ставити нові вимоги. Тому питання лежить виключно в політичній площині. Якщо Альянс прийме політичне рішення, що Україна може отримати ПДЧ, це буде їхнє рішення, яке ми з задоволенням приймемо і почнемо реалізовувати. Я вважаю, ми зробили багато і з точки зору реформування держави, досягнення правових, демократичних, інших стандартів. Україна готова до того, щоб вступати в Альянс, але рішення - за їх стороною ", - зазначив заступник глави МЗС.

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова відзвітувала про те, що за час її перебування на посаді тисячі осіб були визнані винними, засуджені до обмеження або позбавлення волі.

Зараз ви читаєте новину «Бази НАТО в Україні. МЗС дає прогнози». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі