До 10 років позбавлення волі заочно засудили підконтрольну окупантам "суддю" з Криму.
Вона причетна до депортації кримчанина з території окупованого півострова, повідомляє прокуратуру АР Криму та міста Севастополя.
Її визнали винною у порушенні законів та звичаїв війни.
"Після окупації Криму "суддя" перейшла на службу до незаконно створених судових органів та зайняла керівну посаду "голови Армянського міського суду Республіки Крим", – йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У розвідці сказали, для чого окупантам у Криму ПВК
"Суддя" достовірно знала, що з 2014 року мешканці Криму мають статус осіб, що перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права. Але вона ухвалила рішення про видворення кримчанина з півострова.
Незаконне рішення мотивувала нібито відсутністю дозвільних документів та недотриманням "правил перебування на території РФ". Але ніякі додаткові дозволи окупаційної адміністрації для проживання українців у Криму не передбачені національним законодавством.
Це серйозне порушення вимог статті 49 Конвенції про захист цивільного населення 1949 року, яка забороняє примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб з окупованої території.
"Це перший в Україні вирок за депортацію цивільного населення з окупованого півострова. Свого роду прецедент у національній правовій системі. Ми бачимо, як послідовна та наполеглива робота органів правопорядку автономії руйнує міф про "безкарність окупаційної влади в Криму", – сказав керівник прокуратури АР Крим та Севастополя Ігор Поночовний.
Зараз суди розглядають ще три обвинувальні акти про аналогічні злочини. До суду Гааги скерували три повідомлення з доказами масового видворення українців з тимчасово окупованого Криму, насильницького переміщення жителів на материкову частину України, депортації кримських в'язнів до місць позбавлення волі в Росії.
Гауляйтер окупованого Криму Сергій Аксьонов створив ПВК "Конвой".
Компанією керує Костянтин Пікалов. Його називають правою рукою засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина та куратором "Вагнера" в Африці.
Анонімний колишній учасник ПВК сказав, що формально "Конвой" – це бойовий армійський резерв. Там укладають два контракти – з "Конвоєм" та з Міністерством оборони Росії, щоб мати "гарантовані виплати" у разі поранення чи смерті.
На початку формування ПВК у її складі було близько 300 осіб. Зараз позиції "Конвою" розташовані в окупованій частині Херсонської області.
Коментарі