Проект рішення Київради про запровадження української мови у сфері послуг є підготовкою до прийняття відповідного мовного закону.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказала письменниця Лариса Ніцой.
"Жити у своїй країні й отримувати послуги своєю мовою це нормально. Так відбувається в усьому світі. Кияни, які розмовляють російською, не повинні переживати й нервувати. Ніхто їх не змушуватиме українізуватися. Мова йде винятково про сферу обслуговування. Цей проект - психологічна підготовка до прийняття мовного закону",- сказала вона.
Незважаючи на толерантність рішення щодо іноземних мов, письменниця впевнена, що опір з боку нацменшин продовжиться.
"Російськомовні і надалі не дотримуватимуться Конституції України. Вона для них не авторитет. Тому сумніваюся, що авторитетним стане рішення Київради. Ситуації зарадить лише закон із високими штрафами як за кордоном. Наприклад, у Литві", - впевнена Ніцой.
Громадський діяч спрогнозувала ситуацію у Києві через 5 років після прийняття рішення.
"Коли відкриватимуться двері в столичній крамниці, ресторанах, кафе чи аптеках, покупця зустрічатимуть фразою "Добрий день". Якщо у відповідь пролунає українська, продовжать розмову нею. Якщо іноземна, перейдуть на мову клієнта. Просто потрібно вирішити, що живемо ми в Україні. І наша державна мова - українська", - сказала Лариса Ніцой.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як українським дітям нав'язують російську мову
Сьогодні депутати Київради прийняли за основу проект рішення про запровадження української мови у сфері послуг "Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині". За нього проголосував 91 депутат.
Коментарі
4