Висячий міст у американському штаті Вашингтон через протоку Такома-Нерроуз 7 листопада 1940 року зруйнувався під сильним вітром. Міст прославився як "найдраматичніший провал в історії мостобудування".
Висячий міст завдовжки 1810 м відкрили для руху 1 липня 1940-го неподалік міста Такома. Ще під час зведення будівельники дали йому прізвисько "галопуюча Герті". У вітряну погоду його дорожнє полотно сильно розгойдувалося. Інженери спроектували міст для перевезення 60 тис автомобілів на день. Але використали неякісні анкерні стояки і неправильно розрахували навантаження і силу вітру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За проїзд мостом запровадили плату
У день аварії ніхто не постраждав. Аварія моста залишила значний слід в історії науки і техніки. Руйнування мосту сприяло дослідженням в області аеродинаміки та аеропружності конструкцій і зміні підходів до проектування. Справжньою причиною стали крутильні коливання через вітрові навантаження при проектуванні споруди. За три роки збудували новий міст. Повністю відновлений міст відкрили 14 жовтня 1950-го. Він став став третім на той момент найдовшим висячим мостом у світі.
Король Чехії Карл IV 9 липня 1357-го в Празі заклав перший камінь мосту через річку Влтаву. Два попередні змили повені. Спочатку по ньому їздили лише монархи. Простолюдини платили гроші за проїзд.
Коментарі