Французький мікробіолог Луї Пастер 6 липня 1885 року провів першу вакцинацію від сказу 9-річному Жозефу Мейстеру, якого вкусив скажений пес.
Французький вчений Луї Пастер, хімік за освітою, все своє життя присвятив вивченню і дослідженню мікроорганізмів, займався розробкою методів боротьби із різними захворюваннями. Існує легенда, що в дитинстві майбутній вчений побачив людину, вкушену скаженим вовком. Тоді захотів винайти від цього ліки.
Він довів, що збудниками захворювання є паличкоподібна бактерія. Він запропонував свою систему боротьби зі збудниками недуги, створивши вакцину. З мозку кролика Пастер вивів вакцину проти сказу. Він довго не наважувався перевірити її ефективність на людях. Вирішив перевірити дію щеплення на собі. Але допоміг випадок: до нього привезли хлопчика, покусаного скаженою собакою. Дитина б померла, тому Пастер увів протиправцеву сироватку дитині. Після 14 ін'єкцій хлопчик одужав.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винахідника вакцини від поліомієліту називали чарівником
Проте його досліди піддавали сумнівам і критикували. Пастер створив світову наукову школу мікробіологів, багато хто з його учнів згодом стали видатними вченими. Восьмеро з них отримали Нобелівські премії. Саме Пастер сказав: "Ніколи не довіряйте тому, що не підтверджене експериментами".
23 лютого 1954 року вперше практично випробувано вакцину проти поліомієліту розроблену доктором Джонасом Солком в університеті Пітсбурга. Цього дня почалось щеплення 5000 учнів початкових класів.
Коментарі