В Університеті Альберти вийшла друком збірка про Голодомор-геноцид 1932—1933 років в Україні "Хрестоматія Голодомору" (The Holodomor Reader). Він містить ключові джерела та матеріали, багато з яких раніше ніколи не видавалися англійською.
Авторами книги є професор політичних наук Ратгерського університету (США), спеціаліст по Україні, Росії та СРСР Олександр Мотиль та заступник директора Канадського інституту українських наук Університету Альберти (Канада) Богдан Клід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Листи часів Голодомору може потримати кожен
"Сама ідея такої хрестоматії виникла рівночасно і незалежно у Богдана Кліда і в мене, десь після 75-х роковин Голодомору, - розповів Олександр Мотиль. - Ми зауважили, що немає легко доступної інформації для англомовного читача про всі виміри Голодомору. Про це окремо розмовляли з різними науковцями-колегами, але безрезультатно. А тоді десь у середині 2010 року наш спільний знайомий, Франк Сисин, звернув увагу і мені, і Богданові про те, що думаємо про такий же самий проект. Ми тоді зв'язалися електронно, погодилися, що така хрестоматія необхідна, отримали швидку згоду видавництва CIUS і взялися до роботи".
Книга складається з шести розділів у вигляді статей з широким поясненням: наукові та правові оцінки; висновки суддів та резолюції; свідчення очевидців та спогади; покази свідків, які вижили, їхні щоденники, листи та інші документи.
"Окрім пролиття світла на цю людську катастрофу, масштаби якої не були відомі до розпаду Радянського Союзу, ця книга надає достатньо доказів, щоб визнавати Голодомор геноцидом, скоєний Сталіним та його підлеглими", — йдеться у передмові збірки.
?
Коментарі
17