29 квітня 1918 року гетьманом України став генерал Павло Скоропадський.
Павло Скоропадський народився 1873 року у Вісбадені. Після закінчення у Петербурзі елітарного пажеського корпусу, жив деякий час у Франції. В роки Першої світової війни він командував корпусом, з яким влітку 1917 року став на захист Української Народної Республіки. У жовтні генерал Скоропадський очолив військові формування УНР. Йдеться в "Цей день в історії".
Гетьман запровадив гривню, заснував низку українських банків, відремонтував залізницю, сформував 60-тисячну регулярну армію. Також Скоропадський звертав увагу і на політику культури. Він відкрив понад 150 українських гімназій, університети в Києві і Кам'янці-Подільському, Державний архів, Національну галерею мистецтв, Український історичний музей, Український театр опери і балету, Українську національну бібліотеку та Українську Академію Наук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 98 років тому Україна вийшла на міжнародну арену
Восени 1918 року зовнішньополітичні орієнтири Павла Скоропадського змінились. Після листопадових революцій в Австро-Угорщині та Німеччині відбувся крах його політичних партнерів. В результаті зникла стабільність гетьманської влади. 14 листопада Скоропадський оголосив про федерацію з майбутньою небільшовицькою Росією, а 16 листопада відбувся виступ Січових стрільців у Білій Церкві.
Нагадуємо, у ніч з 28 на 29 квітня 1918 року австро-німецькі війська зупинили засідання Центральної Ради, після чого Павла Скоропадського обрали гетьманом України на Хліборобському конгресі. В цей день Центральна Рада обговорювала проект Конституції УНР.