середа, 01 вересня 2021 15:51

Знайшли сліди давнього українського замку
4

Біля Городку знайшли природну печеру
Фото: "Городок.Сіty"
Дослідники розкопали стіни дзвіниці
Археологи виявили залишки мурованої фортеці
Фрагменти посуду скіфів

У Городку Хмельницької області археологи знайшли залишки мурованої оборонної споруди.

Також розкопали природну печеру в долині річки Смотрич завдовжки 15 м. Припускають, що вона виникла 15-25 млн років тому, повідомляє "Городок.Сіty".

Дослідники знайшли сліди спаленої в середині XVII ст. хати-мазанки. З'ясували, що мурована стіна неподалік від місця, де в XIX ст. стояв храм святої Анни, це опорний фундамент дзвіниці. Раніше думали, що то фундамент вежі.

Руїни мурованого замку здивували вчених. Археологи вважали, що його залишки повністю знищені.

"Площа розкопок невелика, але її результати надто вражають. Ми думали, що фрагмент дзвіниці храму святої Анни - це найдавніша мурована стіна, яка збереглася в Городку. Та ми помилялися. Підтвердженням цього є знайдений фрагмент замчища, яке датується ще кінцем XVI століття", - розповів керівник архітектурно-археологічної експедиції Павло Нечитайло.

Також науковці знайшли сліди скіфів. Виявили фрагменти посуду й керамічного грузила для риболовлі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З листів від митрополита й герцога - показали знайдені в українському замку печатки

"Замок, розібраний у XVIII столітті, явив нам кам'яні стіни. У Городку в XVIII столітті на пагорбі стояв величний замок, який ще малювали на картах Боплана й зображували на картах XVI століття", - повідомив Нечитайло.

У Межибожі Хмельницької області археологи знайшли свинцеву печатку із зображенням святого Пантелеймона та Івана Хрестителя. У Меджибізькій фортеці вже рік тривають розкопки. Влітку археологи почали досліджувати подвір'я. Цей замок у давнину був князівською адміністрацією.

Зараз ви читаєте новину «Знайшли сліди давнього українського замку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі