вівторок, 01 січня 2019 11:41

Найбільше пощастило індусам - як відзначають Новий рік у світі

Найбільше пощастило індусам - як відзначають Новий рік у світі
На Новий рік прийнято ходити в гості і дарувати подарунки Фото: Главком

Новий рік відзначають 7-мільярдним населенням Землі незалежно від національності, віросповідання і кольору шкіри.

Народи світу у різні часи відзначали свято Нового року не завжди. Це була просто точка відліку календарного року. Скажімо, у Стародавньому Єгипті новий рік розпочинався у час розливу Нілу, на початку літа. У Давній Греції початок року припадав на найдовший день у році – 22 червня. А календар, у якому рік починається 1 січня, вперше ввів римський імператор Юлій Цезар у 45 році до нашої ери.

Мешканцям Індії пощастило найбільше - в країні відзначається чотири Нових роки. В березні - в південних штатах, у квітні – в північних, у липні-серпні – в Кералі - штат на південному заході Індії, а в жовтні – у західних провінціях. У програмі святкувань – яскраві тканини, шафранового кольору прапори, міріади ліхтариків, фрукти і море солодощів, пише Укрінформ.

В Китаї постійної дати початку року немає, вона припадає на різний час. Цього року, наступний 4717-й настане 5 лютого. Проходити він буде під знаком жовтої Свині.

Новий рік у багатьох тюркських народів припадає на день весняного рівнодення – 20 або 21, 22 березня і називається Навруз. Ця дата своїми витоками сягає доісламської релігії країн – зороастризму. Символ свята – пророщені зерна пшениці, які ототожнюються з торжеством нового життя після неплідної зими.

Новий рік в ісламі починається в перший календарний місяць Мухаррам - день переселення пророка в Медину. І оскільки ісламський календар ґрунтується на русі Місяця, а місячні місяці не збігаються із календарними, тому дати свят постійно змінюються. Цього року Новий 1441 рік за Хіджрою мусульмани будуть зустрічати 1 вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, щоб у Новому році водилися гроші – новорічні прикмети

Єврейський Новий рік – Рош га-Шана, відзначається восени, у вересні-жовтні. Рош-га-Шана, дослівно "голова року". Це час, коли Всевишній визначає, яким буде прийдешній рік для кожної конкретної людини. В 2019 році, згідно з юдейським календарем, відзначатимуть настання нового 5780 року 29 вересня.

Сучасне відзначення для українців – четверте в літочисленні нашого народу. Наші пращури початком нового року вважали, цілком закономірно, весну - час пробудження природи. Із запровадженням християнства в Київській Русі, Церква зажадала змінити дату нового року. Релігійний календар змушував перенести його з весни на 1 вересня. Московія, до якої входила й значна частина українських земель, була чи не єдиною країною зі старим літочисленням. Щоб якось уніфікувати цю розбіжність, Петро І запропонував церковникам перенести Новий рік з вересня на 1 січня. У лютому 1918 року в Україні був запроваджений григоріанський календар. Проте, церковне відзначення не змінилося. Відтак у нас співіснують дві дати початку року: офіційна – 1 січня і релігійна – 14 січня.

Новий рік 2019 пройде під знаком Жовтої земляної Свині. Ця тварина символізує вірність і стабільність, чого й можна побажати усім своїм близьким. Якщо ви підготували подарунки – чудово, але жоден подарунок не буде щирим без теплих слів.

Зараз ви читаєте новину «Найбільше пощастило індусам - як відзначають Новий рік у світі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі