пʼятниця, 30 серпня 2019 17:20

Розвіяли найпоширеніші міфи про вакцинацію

Розвіяли найпоширеніші міфи про вакцинацію
Фото: www.facebook.com Міфи вакцинації: імунолог розповів правду про протипоказання

В Україні оновили Національний календар профілактичних щеплень відповідно до рекомендацій ВООЗ та міжнародної практики.

Згідно з ним, діти до 6 років мають бути щеплені від гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і ХІБ-інфекції. У 6-річному віці роблять повторну вакцинацію від дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

Про це розповідає Федір Лапій, головний дитячий імунолог Києва.

"Щеплення — надійний оберіг, який держава дає батькам безкоштовно. З початком навчального року ризик захворіти зростає, тому важливо, щоб діти були вчасно щеплені. Вакцинація не захищає на 100 відсотків від хвороби, але протікатиме вона набагато легше", - уточнює спеціаліст.

1. Щеплення можна робити, коли в дитини немає гострої інфекційної хвороби — нежитю, проносу, висипань чи підвищеної температури. Вакцина — це навантаження на імунітет. Щоб відреагувати на щеплення і виробити достатню кількість антитіл, організм має бути здоровий.

2. Нога в гіпсі не є протипоказанням до щеплення. Якщо інфекційна хвороба протікає з нормальною температурою і не перевантажує імунітет — це теж не є протипоказанням.

3. Не треба готувати дитину до щеплення. Хіба що не давати напередодні нових продуктів, аби не пошкодити кишкову мікрофлору. Що менше навантаження на травлення, то легше переноситься щеплення.

4. Дітям до 12 років внутрішньом'язеві вакцини вводять у стегно. Там немає підшкірної клітковини, вакцина одразу потрапляє у м'яз. При уколі в сідницю високий ризик того, що вакцина не дійде до м'язів. Можна потрапити у сідничний нерв.

5. Після щеплення потрібно прогулятися на свіжому повітрі. Можна напоїти дитину водою, компотом із сухофруктів, фруктовим або ягідним чаєм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безоплатно вакцинують від правця та дифтерії

Після щеплення нормальним є підвищення температури, відмова від їжі, в'ялість. Так організм виробляє імунітет до хвороби. Ускладненням вважають судоми, непритомність, висипання, нагноєння рани на місці вакцинації.

Чим більше батьки знають про різні захворювання, їхні наслідки, тим вищим буде рівень щеплення їхніх дітей. Низький рівень обізнаності є передумовою до легковірного сприйняття негативної інформації про наслідки щеплень, яку періодично публікують в соціальних мережах.

Наступного року українці зможуть купити в аптеці недорогі аналоги брендових ліків.

Так, 27 серпня Міністерство охорони здоров'я оприлюднило проект наказу, згідно з яким державний реєстр лікарських препаратів доповнюватиметься даними про "еквівалентності лікарського засобу відповідно до типів лікарських засобів, затверджених МОЗ.

Зараз ви читаєте новину «Розвіяли найпоширеніші міфи про вакцинацію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі