понеділок, 22 червня 2020 12:43

Безсимптомні хворі швидше втрачають антитіла до Covid-19 - дослідження

Безсимптомні хворі швидше втрачають антитіла до Covid-19 - дослідження
Вчені виявили, що у безсимптомних хворих на Covid-19 імунна відповідь слабша. Фото: unsplash.com

Учені з'ясували, що у людей, які перенесли Covid-19 безсимптомно, швидше знижується в організмі рівень антитіл до хвороби.

Дані одразу декількох досліджень в цьому напрямку публікує The New York Times.

Антитіла - захисні білки, вироблені у відповідь на інфекцію - в організмі людей, які безсимптомно перенесли Covid-19, зникали через 2-3 місяці. Висновок не обов'язково означає, що ці люди можуть заразитися вдруге, застерігають експерти. Навіть низький рівень потужних нейтралізуючих антитіл все ще може бути захисним, як і Т-клітини імунної системи та В-клітини.

Але результати заставляють серйозно переглянути ідею щодо "сертифікатів імунітету" для людей, які одужали від хвороби.

Дослідники порівнювали 37 безсимптомних пацієнтів із аналогічною кількістю хворих із симптомами в районі Ваньчжоу в Китаї. Вчені встановили, що безсимптомні хворі виявляють слабшу реакцію на вірус, ніж ті, хто мав проявлені симптоми хвороби. Антитіла впали на рівні нижче порогового для серопозитивного діагнозу у 40% безсимптомних пацієнтів порівняно з лише 13% людей із симптомами.

Однак дослідники не враховували захист імунних клітин, які можуть боротися з вірусом самостійно або створювати нові антитіла, коли вірус вторгся. Кілька досліджень показали, що коронавірус стимулює надійну та захисну клітинну імунну відповідь .

"Більшість людей, як правило, не знають про імунітет Т-клітин, і стільки розмови зосереджено на рівнях антитіл", - сказала Анжела Расмуссен, вірусолог з Колумбійського університету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці з'ясували, що стримує розповсюдження Covid-19

Крім Т-клітин, які можуть вбити вірус при зіткненні, люди, які були заражені, мають так звані В-клітини пам'яті, які швидко збільшують вироблення антитіл при необхідності.

У новому дослідженні антитіла до одного вірусного білка опустилися нижче рівня виявлення. Але другий набір антитіл, орієнтований на так званий колосовий білок коронавірусу - необхідний для нейтралізації вірусу та запобігання реінфекції, - все ще був присутній.

"Якщо вони знову знайдуть вірус, вони запам'ятовують і починають виробляти антитіла дуже, дуже швидко", - сказав Флоріан Краммер, вірусолог з медичної школи Ікана на горі Синай, який провів декілька досліджень антитіл до коронавірусу.

Друге дослідження припускає, що навіть низький рівень антитіл може бути достатнім для запобігання вірусу. І що низькі титри антитіл не обов'язково визначають, чи буде пацієнт захищений від реінфекції.

Нове дослідження з Китаю, яке відслідковувало людей протягом певного часу, щоб підтвердити, що вони ніколи не мали симптомів, встановило, що 20-50% заражених можуть ніколи не проявляти зовнішніх ознак хвороби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири країни Європи заключили договір на купівлю вакцини від Covid-19

Приблизно у третини людей, що перенесли хворобу безсимптомно, виявили порушення в легенях та клітинах.

Дослідження також встановило, що безсимптомні хворі розповюджують вірус при інфікуванні, і триває це довше, ніж у тих, хто мав симптоми. Тож вчені припускають, що безсимптомні пацієнти справді здатні передавати вірус.

Але поки що експерти не з'ясували, чи здатний вірус, який виділяють безсимптомні хворі, заразити інших.

"Ці звіти підкреслюють необхідність розробки сильних вакцин, оскільки імунітет, який розвивається природним шляхом під час зараження, є неоптимальним і короткочасним у більшості людей. Ми не можемо покластися на природу для досягнення колективного імунітету", - зазначила Акіко Івасакі, вірусний імунолог Єльського університету.

Всесвітня організація охорони здоров'я привітала результати дослідження дексаметазону оксфордських науковців, що може допомогти у лікуванні пацієнтів зі складною формою коронавірусу.

Згідно з висновками дослідження, вживання дексаметазону сприяло зменшенню смертності приблизно на третину серед людей на ШВЛ, а також на одну п'яту серед осіб, що потребують кисневої підтримки.

Зараз ви читаєте новину «Безсимптомні хворі швидше втрачають антитіла до Covid-19 - дослідження». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі