У Світовому океані побільшало медуз. Вони витісняють риб. Таких висновків дійшли австралійські вчені з університету в Квінсленді. Безхребетні розплодилися в Чорному, Каспійському, Балтійському морях, Тихому та Північному Атлантичному океанах.
— Медузи невибагливі до умов існування, — пояснює науковець Річардсон. — Вони їдять водорості, одноклітинні організми, ікру риб. Якщо бракує їжі, можуть зменшитися, щоб заощадити витрати енергії для життєдіяльності.
Медуз більшає і через вилов риби, яка ними харчується. На їх поширення впливає також потепління води в Північній Атлантиці.
Кілька років тому біля берегів Японії з"явилася колонія велетенських медуз завдовжки до 2 м і вагою близько 200 кг. Цьогоріч іспанські екологи занепокоїлися через збільшення біля середземноморських пляжів колоній португальського кораблика. За отруйністю цю медузу порівнюють із коброю.
— Нам поява отруйних медуз не загрожує, бо в Чорному морі не така солона вода, — каже вчений секретар Інституту біології південних морів ім. Ковалевського Юлія Корнійчук.
Із медуз роблять ліки від опіків й артриту. Із певних видів готують страви китайської кухні.
Коментарі