пʼятниця, 25 березня 2016 17:36

Як влаштувати малюка в дитячий сад - 4 наболілих питання

Як влаштувати малюка в дитячий сад - 4 наболілих питання

Коли батьки починають цікавитися тим, як влаштувати дитину в дитячий сад, у них з'являється безліч запитань. Ми розглянемо найпопулярніші. Про них пише сайт mama.ua.

Природно, всі умови, які у цій статті, стосуються державних і комунальних садочків, адже в комерційні за бажанням клієнта може потрапити хто завгодно і коли завгодно.

У нашій країні діяльність дитячих садків регламентує Закон України "Про дошкільну освіту" №2628-III від 2001 р з усіма правками та змінами. Саме на нього варто посилатися в словесному протистоянні з адміністрацією дошкільного закладу, куди ти дуже хочеш влаштувати своє чадо. Ну і благодійний внесок на розвиток і підтримку дитячого садка ніхто не відміняв (іноді батьківська обіцянка подібного внеску чудесним чином перетворює завідуючу).

Отже, ось вони питання, в яких спробуємо розібратися:

1. Чи можна потрапити в дитячий сад в середині року?

Нові групи згідно електронної черги складаються протягом навчального року і починають працювати з 1 вересня. Теоретично доукомплектация групи може проводитися в поточному навчальному році, але за умови наявності місць (так, наприклад, для дітей старше 3 років Закон забороняє набирати в групи більше 20 вихованців). Однак, для сільської місцевості, де можливо, один дитячий садок на весь населений пункт, в Законі є застереження: залежно від демографічної ситуації).

Виникає питання: а як же черга? Але, по-перше, вона може вже підійти, і сім'я не хоче чекати вересня, побачивши своє дитя в списку під №1. А по-друге, існує ряд пільгових категорій населення, під які також підпадають діти з сімей тимчасових переселенців з Криму і Донбасу. Так що краще з подібним питанням йти на прийом до завідуючої дитячим садом.

Якщо вона відмовляє і посилається на відсутність місць, проси видати про це довідку. З даною довідкою вирушай в районний відділ освіти, де за законом тобі зобов'язані запропонувати альтернативу: ті сади з найближчих, де місця є. Можливо, дорога до них буде менш зручна, ніж туди, куди ти хотіла влаштувати дитину спочатку, але це все ж щось.

2. Чи можна потрапити в дитячий сад без черги?

Кожен Департамент освіти і науки при місцевому органі виконавчої влади (обласної державної адміністрації) публікує своє Положення про порядок зарахування дітей до дошкільних навчальних закладів. І у всіх подібних Положеннях перераховані наступні категорії дітей, які зараховуються в садки без черги:

• діти батьків інвалідів 1 групи, в тому числі і діти учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

• діти з багатодітних сімей, в яких в даний час мінімум двоє дітей дошкільного віку, і один з них вже відвідує даний дитячий сад;

• діти військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів (в тому числі прокуратури і судів), що проходять службу не за місцем прописки (реєстрації);

• діти учасників АТО і вимушених переселенців із зони АТО.

Для всіх інших дітей (теоретично!) Зарахування можливе лише після реєстрації в електронній черзі і її досягненні. Однак, почитавши батьківські форуми, знаходимо безліч описів для різних міст України, де адміністрація саду йшла назустріч батькам (згадуємо про благодійні внески, які творять чудеса).

3. Чи можна потрапити в дитячий сад без щеплень?

Відповідь на це питання міститься в Листі обласним та Київській міській державним адміністраціям від Міністерства науки спільно з Міністерством охорони здоров'я від 29.09.2014 № 1 / 9-500 / 04.01.16 / 28103.

Як відомо, завідувач дошкільним навчальним закладом зобов'язаний прийняти дитину тільки при наявності медичних довідок встановленого зразка (форма № 026 / о та довідка про епідеміологічне оточення).

Згідно з вітчизняним законодавством обов'язковими для дітей є щеплення від туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, коклюшу, правця та кору. Дітям, без поважних причин або будь-яких пояснень не отримали ці щеплення відповідно до встановленого Календаря вакцинації, відвідування дошкільних навчальних закладів не дозволяється. Якщо щеплення були зроблені не в установлені терміни за медичними показаннями при благополучній епідеміологічній обстановці за рішенням консиліуму дитина може бути прийнята в дитячий сад.

Якщо ж батьки свідомо відмовляються від щеплень, що вчасно документується, рішення про прийом дитини в садок приймає лікарська комісія за участю епідеміолога.

Разом, завідуюча дитячим садком повинна прийняти дитину, у якого в порядку всі необхідні медичні довідки, а при відсутності щеплень (з яких-небудь причин) додатково видається висновок лікарської комісії поліклініки, в якій спостерігається дитина.

4. Чи можна потрапити в дитячий сад без реєстрації

Перелік документів для зарахування дитини в дитячий сад виглядає так:

• заява від батьків (+ копія паспорта, або документ, що підтверджує опікунство, якщо батьки не рідні);

• копія свідоцтва про народження;

• медична довідка про стан здоров'я дитини (ф. № 026 / о);

• довідка дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;

• роздрукована з порталу електронної черги довідка про зміну статусу на "може бути зарахований".

Як бачимо, ні про яке підтвердження, що дитина зареєстрована в даному районі, мова не йде.

Хоча з огляду на перевантаженість багатьох садів, завідуюча може спробувати відмовити тобі, якщо дитина не зареєстрований в даному районі. Слід розуміти, що це не більше ніж спроба причепитися. В такому випадку або вимагай видати довідку з аргументованою відмовою, і з цією довідкою вирушай в районний Департамент освіти держадміністрації або, знову ж таки, обіцяй відповідне пожертвування до фонду даного садка.

Зараз ви читаєте новину «Як влаштувати малюка в дитячий сад - 4 наболілих питання». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі