Впровадження освітньої реформи розтягнеться до 2029-2030 року за етапами: змінять початкову освіту, середню школу і в останню чергу старшу – 10-12 клас. Вчителі будуть отримувати щонайменше 3 мінімальні зарплати.
Про це повідомляє Сегодня.
"Три мінімальні зарплати – таким повинен бути базовий посадовий оклад вчителя. Це дає вчителю можливість самовідновлюватися і особистісно розвиватися", – заявила Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України.
З 2018 року в Україні розпочнеться реформа шкільної освіти. Замість 10-12-го класу учні будуть навчатися в ліцеях і коледжах.
Першокласники, які підуть в школу в 2018 році, будуть вчитися 12 років.
"Ми хочемо перейти від школи знань до школи компетентностей. Нова інформація накопичується з драматичною швидкістю. Діти не йдуть до школи за знаннями – для цього є інтернет і дуже багато ресурсів. Дітей треба навчити, як ці знання використовувати, класифікувати, як відрізнити добро від зла", – пояснила Гриневич.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міносвіти хоче скасувати шкільну форму.
Законопроект "Про освіту", прийнятий Верховною Радою в першому читанні 6 жовтня 2016 року, встановлює мінімальний оклад вчителя в три мінімальні зарплати, тобто 10,5 тис. гривень. Вчитель, який пройде сертифікацію, буде отримувати 20% надбавки. Залежно від стажу педагоги отримуватимуть надбавку 10-30%. За вислугу понад три роки - 10%, 10 років – 20% і 20 років – 30%.
Коментарі
2