Науковці з США описали процес прокрастинації - схильність людини відкладати справи на потім. Вчені встановили, що зволікання відбувається на рівні підсвідомості, пише aspekty.
Люди віддають перевагу хорошим і позитивним відчуттям від імітації прогресу у відкладених справах. Причина відкладання усіх справ "на потім" - небажання щось робити. Таким чином людина підсвідомо піддається власній ліні, кажуть науковці.
Відкладання справ "на невизначений термін" також залежить від орієнтування на оточення, незважаючи на неусвідомлену залежність від нього. Процес прокрастинації пов'язаний з пасивною агресією і нетерпінням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчитися правильно розподіляти час – 7 порад
Науковці переконані, люди, які люблять відкладати свої справи і працюють лише під натхненням, мають занижену самооцінку.
Серед причин "відкладання справ" фахівці називають підвищений рівень тривоги, пише dpchas. Людина боїться невдачі, а тому вичікує на зручний момент. Тому психологи радять не обманювати себе.
Рівень прокрастинації знижується, якщо знайти у своїх справах щось цікаве. Щоб заплановане не залишилося лише планом, треба завжди розраховувати на швидкий і приємний ефект від завершення справи.
Коментарі