Представникам бізнесу не вдалося переконати Міністерство фінансів відмовитися від підвищення податків.
Однак, Мінфін опрацює можливість підвищення податку на додану вартість замість військового збору. Про це після зустрічей з провідними аналітичними центрами та представниками бізнесу щодо законопроєкту №11416 повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
Він прогнозує зміни до законодавства для збільшення державного бюджету шляхом підвищення окремих податків.
"Найбільше питань викликає військовий збір і податок з обороту. Разом з Мінфіном обговорили можливі альтернативи у вигляді ПДВ та скасування деяких пільг. Доручили Мінфіну опрацювати", - зазначив Гетманцев.
За його словами, підвищення податків обговорювалося також 31 липня на зустрічі з представниками бізнесу в межах Ради з питань підтримки підприємництва. Розмова була "настільки відверта, що навіть не все можна переказувати".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стефанчук сказав, який податок можуть підняти замість військового збору
За словами одного з учасників зустрічі, співзасновника monobank Олега Гороховського, вона тривала дві з половиною години.
"Наша основна гіпотеза й побоювання - збільшення податків призведе до тінізації економіки та знищення малого й середнього бізнесу і, зрештою, матиме дуже короткостроковий ефект після якого податків буде збиратися навіть менше, ніж зараз", - зазначив підприємець.
Як альтернативу підприємці пропонували детінізацію, зокрема, боротьбу із зарплатами в "конвертах", податковими схемами, у тому числі дроблення бізнесу на ФОПів. Йшлося про боротьбу з контрабандою, ревізію компаній із низькими податковими показниками.
Однак, зі слів міністра фінансів Сергія Марченка випливає, що підвищення податків у тому чи іншому вигляді не уникнути.
"Усі інші джерела для збільшення фінансування Сил оборони вже вичерпано", - написав Марченко у Facebook.
Він запевнив, що Мінфін готовий шукати компроміс в питанні конструкції податкових заходів.
"Ключове зараз - питання часу. Рішення має бути ухвалено до вересня. Домовились, що ці зустрічі є початком діалогу. Далі спільно працюватимемо в профільному парламентському комітеті, аби знайти найбільш ефективні рішення. Бізнес та експерти будуть долучені до цього", - додав Марченко.
Міністерство фінансів готове до компромісу з Верховною Радою у питанні підвищення податків, заявив міністр Сергій Марченко. За його словами, бажаний для країни варіант - це зібрати 120 мільярдів гривень за рахунок збільшення податків ще цього року.
Міністр фінансів розраховує, що рішення буде ухвалене дуже швидко, бо гроші нагально потрібні для сектора безпеки та оборони.
Коментарі