Нацбанк заговорив про продаж 2 державних банків — Ощадбанку та Укрексімбанку. Це єдині банки, які досі мають український капітал. Продаж цих структур розцінюватимуть як економічну диверсію. Про це заявив голова асоціації банкірів України Станіслав Аржевітін.
"Ми втратимо 2 сегменти, які могли стати ключовими в українській економіці. Ощадбанк міг би мобілізувати значну частину ресурсів для того, аби держава використовувала ці кошти з метою економічних реформ. На його підтримку країна витратила не менш як 10 мільярдів доларів. Банки з іноземним капіталом не зацікавлені в розвитку української економіки. Їм потрібно, щоб український ринок лишався сировинним", - каже Аржевітін.
Щоб запустити виробництво потрібен довгостроковий ресурс. Іноземці, якщо кредитуватимуть, будуть це робити винятково для своїх.
"Колись я був акціонером банку "Ажіо", який акціонери вирішили продати шведській компанії СЕБ. Коли вони заходили на ринок, то так красиво розповідали: "Ми будемо кредитувати, з Європи завеземо дешевий ресурс, будемо мати до 5% ринку". Що ми сьогодні маємо? Сьогодні вони обслуговують невелику групу своїх клієнтів, які прийшли на український ринок, і їх тут кредитують. І то не в Україні, а в Швеції своїми дешевими ресурсами", - додає експерт.
Іноземні банки зацікавлені в роздрібному кредитуванні. Економіст переконаний, що монетарна політика Нацбанку неправильна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні скасовують державне регулювання цін
"Ми не мали права здійснювати експеременти з вільним курсоутворенням та відпускати курс. У нас має бути регульований курс. Нацбанк поставив за мету боротися за цінову стабільність. А він мав би спонукати банківську систему не приносити до Нацбанку кошти, а брати їх звідти. Монетарну політику слід спрямовувати не на зменшення грошей, а на збільшення грошової маси. Щоб всі українці знали, існують дешеві кошти. Треба лише продемонструвати, що вони мають гарний проект, який дозволить повернути вкладення."
Коментарі