У Тернополі для отримання дозволів Міської ради чи оренди комунального майна підприємці відтепер змушені будуть довести, що середня офіційна зарплата на їхньому підприємстві становить не менше 2,1 тис. грн.
Відповідне протокольне доручення підписав міський голова Сергій Надал.
"Зроблено це з метою підвищити рівень середньої зарплати в Тернополі та збільшити надходження до бюджету. Ми ведемо мову про легалізацію, а не кажемо підняти зарплати. Бо розуміємо, що у відомостях на підприємствах показують одне, а решту дають у конвертах. А це – і пенсія людей, і наповнення бюджету, а відповідно виконання соціальних програм", – пояснив свою ініціативу мер.
Цифру 2,1 тис. грн він мотивував тим, що саме такий розмір середньої зарплати передбачено на кінець року міської програмою соціального-економічного розвитку. Наразі середній розмір зарплати у Тернополі, за словами Надала, становить 1,8 тис. грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До 4,7 мільйонів українців отримують "чорну" зарплату
За даними прес-служби Міської ради, усі структурні підрозділи мерії уже отримали попередження, що якщо до них звертається підприємець за отриманням якихось дозволів чи з проханням надати в оренду комунальне майно, то попередньо чиновники мають отримати офіційну довідку про розмір середньої зарплати на цьому підприємстві.
Якщо ця сума не перевищуватиме 2,1 тис. грн, то дозволу, наприклад, на нічний режим роботи закладу підприємство не отримає. Натомість підприємці, у яких зарплата перевищуватиме зазначену суму, зможуть розраховувати на лояльність міської ради.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінімальну зарплату хочуть підвищити на 9,4%
При цьому в прес-службі наголосили, що у мерії не видаватимуть дозволів лише у тому разі, якщо це не суперечитиме чинному законодавству.
Голова місцевої Спілки підприємців "Українська справа" Михайло Ратушняк, коментуючи це протокольне доручення, зазначив, що воно може поставити підприємців у нерівні умови.
"Я за лояльність до підприємців, які працюють в місті Тернополі та платять податки до місцевого бюджету. Також за лояльність до тих, хто платить більші податки. Але разом з тим я прихильник того, що всі повинні бути в рівних умовах. А якщо підприємець тільки почав свою діяльність, він одразу не зможе дати високі показники, відповідно тут треба підходити диференційовано", – сказав він.
При цьому намагання міської влади легалізувати зарплату на підприємствах міста схвалив.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям пообіцяли мінімальну зарплату в 1134 гривні наступного року
"Якби я був міським головою, то теж би думав, як стимулювати підприємців. Ставити в їх нерівні умови – не знаю, на скільки це правильно. Але заохочувати підприємців до сплати більшої кількості податків справді треба", – сказав Ратушняк.
Принагідно він висловив застереження, щоб протокольне доручення міського голови не почали застосовувати вибірково.
За даними обласного управління статистики, середня зарплата в Тернопільській області у липні становила 1,954 тис. грн. Порівняно з липнем 2010 року вона зросла на 11,1%, порівняно з червнем 2011 року – зменшилась на 3,1%.
Коментарі
5