В Україні у березні в умовах карантину бюджетна програма повністю провалилася, розповів Gazeta.ua економіст Олексій Кущ.
"Проблеми розпочалися ще у грудні торік. Через неадекватний бюджет-2020, який фактично копіював показники 2019-го, у січні-лютому цьогоріч побачили суттєві відхилення. Найбільший провал відбувся на митниці. Податок, який нараховують на імпортні товари, у нас бюджетоутворюючий. Податкова служба спрацювала краще. Не виконала планові показники, але показала зростання надходжень порівняно з минулим роком", - говорить економіст.
Пояснює, що у результаті залишилося два джерела фінансування, звідки можна виділити гроші на підтримку населення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зниження зарплат та безробіття – уряд порахував можливу інфляцію на цей рік
"Це гроші, які Нафтогаз отримав від російського Газпрому за перемогу у Стокгольмі - майже $3 мільярди. Нафтогаз у вигляді податкових платежів перерахував Кабміну 13 мільярдів гривень. У лютому 2020-го у бюджет як авансові платежі надійшло ще 10 мільярдів гривень. Крім того, у березні одноразовим платежем свій прибуток за минулий рік у бюджет перерахував Нацбанк. Це 42 мільярди гривень", - пояснює Кущ.
За його словами, грошей вистачить на ще одну пенсію. В аптеках деякі противірусні ліки чи засоби індивідуального захисту обходяться дорожче, ніж одноразова допомога від держави.
З квітня 1,5 млн пенсіонерів старше 80 років щомісяця додатково отримуватимуть 500 грн до виплат. Ще по 1000 грн одноразово виплатять 10,6 млн осіб, які мають менше 5 тис. грн пенсії. Відповідну постанову уряд ухвалив 1 квітня. У травні пенсію у середньому на 11%, або 260 грн перерахують 6,9 млн громадян.
Коментарі