Основною перешкодою у реалізації проектів видобутку газу на Юзівському та Олеському родовищах залишається підписання угоди про розподіл продукції.
Таку думку висловив директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич у ефірі Першого ділового каналу.
"Як відомо, з українського боку з'явився невеликий гравець ринку - компанія "Геосервіс", про яку на ринку майже нічого не відомо. Саме вона буде партнером з українського боку в угоді про розподіл продукції з Shell та Chevron. Тут, звісно, виникають питання, наскільки ця процедура буде прозорою та наскільки виправданою є участь невеличкої комерційної компанії з капіталом у фактично кілька тисяч доларів. Сподіваюся, це не відлякає іноземних інвесторів і не викличе жодних питань стосовно прозорості розподілу продукції", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світова економіка споживає в 1,5 разу більше ресурсів, ніж може відтворити планета
У свою чергу, президент асоціації "Газові трейдери України" Роман Сторожев зазначив, що наявність будь-якого інвестора для українського видобутку газу є позитивним фактором.
"Будь-які вкладення у розвідку, буріння та видобуток вуглеводнів на території України - це те, що нам потрібно, це те, чого нам не вистачає. Ті компанії, які працюють зараз, працюють успішно, попри всі перипетії, рівень видобутку зріс у 10 разів і продовжує зростати від 15 до 30% на рік. І інтерес американських, західних інвесторів до українських родовищ великий, тому що вони розташовані майже у центрі Європи, і у нас найпотужніша газотранспортна система в Європі", - розповів експерт.
Нагадаємо, компанія Shell розроблятиме Юзівське газове родовище, а Chevron - Олеське.
Зазначимо, що видобуток природного газу в Україні в січні-квітні 2012 року зріс до 6,4 млрд куб.м, що більше на 0,2%, в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року.
Коментарі
1