четвер, 02 червня 2016 09:30

Економісти розповіли , яким буде курс долара влітку

Економісти розповіли , яким буде курс долара влітку
politica-ua.com

Нацбанк звітує про зміцнення гривні до долара на 4,1% в травні.

Gazeta.ua розпитала економістів, чи продовжиться ця тенденція влітку і якого курсу чекати найближчі три місяці.

Економічних підстав для девальвації гривні зараз немає, переконаний економіст Андрій Новак.

"Усі головні фактори, які формують курс, зараз позитивні. Це, по-перше, збалансований зовнішньоторгівельний баланс. Позаторік мали велике негативне експортно-імпортне сальдо. Зараз показники хороші. По-друге, платіжний баланс. Україна регулярно отримує масштабну зовнішню допомогу в валюті. Влітку очікуємо черговий транш від МВФ, тож і цей показник буде збалансований. На курс гривні не тисне зараз і державний борг, бо частину його Україні списали. До того ж динаміка держборгу зараз некритична. Однак як ситуація обернеться насправді, залежить від регулятора", – говорить Андрій Новак.

За його словами, прогнозувати курс гривні вкрай складно, бо немає чіткого розуміння, як діятиме далі Нацбанк.

"Маємо тільки один орієнтир - прогнозний курс, який фігурує в Законі про Держбюджет. Згідно з цим курсом, влітку долар утримуватиметься на рівні 24,10 -24,40 гривень. При цьому впродовж року з уст керівника НБУ ми чули різні перестороги і очікування курсу на кінець року. Звучала цифра і 27, і 29, і 32 гривні за долар", – уточнює економіст.

З тим, що все залежить від НБУ, погоджується економічний експерт Олександр Охріменко. Імовірність того, що курс затримається на нинішній позначці протягом усього літа, він оцінює у 50%.

"Можливо, курс залишатиметься стабільним, а можлива навіть ревальвація до 24,80 гривень за долар на міжбанку. Імовірність цього - 50%. Це станеться, якщо регулятор не буде робити помилок, якщо дослухатиметься до фахівців, а не до МВФ. Перша помилка - це суб'єктивне закриття банків. Крім того, банківську систему не намагаються відродити. Населення в банки гроші поки що не несе, а треба якось відновлювати довіру. Якщо вести таку політику, нинішній курс збережеться не тільки до кінця року, але й на кілька років уперед", – коментує Олександр Охріменко.

Можливу девальвацію гривні прогнозує економіст Олексій Лупоносов.

"Пішли з ринку Фідобанк, банк "Михайлівський" і "Хрещатик". Врятувати ці три банки коштувало б близько мільярда гривень. Зараз їх фактично закрили і активів там уже не знайшли. Тим часом, Фонд гарантування вкладів вчора оголосив, що йому бракує 10 мільярдів гривень. І цими грошима він мав би компенсувати тільки вклади до 200 тисяч гривень. Уже зараз призупинені виплати вкладникам "Хрещатика". Було потрібно лише 1 мільярд, а зараз треба 10 мільярдів. Де їх взяти? Надрукувати. Компенсовані кошти українці не понесуть знову до банків, а конвертують через нелегальні обмінні пункти в долари. Коли почнуться виплати Фонду гарантування вкладів, долар почне зростати. Якщо ж виплати не почнуться влітку, у нас є всі можливості утримати долар на межі 25-26 гривень", – говорить експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт пояснив, чому долар дешевшав навесні

Нагадаємо, НАБУ з'ясовує, куди Нацбанк розтринькав 12 млрд грн.

Зараз ви читаєте новину «Економісти розповіли , яким буде курс долара влітку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі