Безрезультатним виявився черговий каральний рейд працівників державної виконавчої служби та комунальників у Донецьку 11 травня.
Співробітники ВДВС планували заарештувати майно в п'яти квартирах найбільш злісних боржників Пролетарського району Донецька на загальну суму близько 75 000 гривень. Але ні в одну з квартир стягувачів не пустили. А для проникнення в квартиру боржника всупереч його бажанню необхідно мати окреме рішення суду.
"Власники тільки однієї з квартир, які ми обійшли, заборгували більше 24 тисяч гривень, хоча всі прописані там повнолітні і, за нашою інформацією, двоє з 4 членів сім'ї мають роботу, - розповіла заступник начальника відділу державної виконавчої служби району Олена Боднар. - Їм неодноразово направлялися вимоги про оплату, попередження про відповідальність за невиконання рішення суду, але вони ігнорують усі вимоги".
Ще рік тому донецькі боржники були більш довірливі - віддавали в погашення комунальних боргів старенькі телевізори, DVD-програвачі й навіть мобілки. Тепер же донеччани просто не відкривають двері своїх квартир. А суди, скаржаться держвиконавці, не вітають зламування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович дозволив "Нафтогазу" скорочувати до мінімуму постачання газу боржникам
"Цього року ми подавали 10 подань про примусове входження в оселі, але жодного з них суд не задовольнив, - скаржиться пані Боднар. - Чомусь судді вважають, що це порушує конституційні права громадян".
Виконавці визнають, що їх рейди останнім часом носять лише морально-страхітливий характер. Арешт на майно, повідомляють в управлінні юстиції, накладається в разі, якщо сукупний борг громадянина не менше 10 000 гривень.
Деякі рекордсмени мають борг 25 000 гривень перед однією лише "Тепломережею", але все частіше у боржників не виявляється хоча б якогось цінного майна, яке можна реалізувати. У такому разі виконавцям доводиться закривати примусові виробництва у зв'язку з неможливістю виконати рішення судів.
Найефективнішим способом боротьби з неплатниками є подання на обмеження виїзду з країни. У відношенні 20 комунальних боржників Пролетарського району Донецька цьогоріч винесені судові заборони на виїзд.
"Яким би бідним не був чоловік, він розраховує, що в нього є право виїжджати хоча б у Росію. Зіткнувшись із забороною на перетин кордону, як правило, боржник поспішає погасити борг", - констатує співробітник ВДВС Пролетарського району Любов Кравець.
Коментарі
15