МТБ-82 - перший тролейбус, який з'явився у Києві 1947 року. Його показали під час технічного ретрофестивалю OldCarLand.
Машину серійно виробляли з 47-го по 61-й на авіаційному заводі № 82 у містечку Тушино, під Москвою.
"Ця машина тривалий час була єдиною моделлю радянських тролейбусів. Він домінував на вулицях великих міст Радянського Союзу. Київський тролейбус примітний тим, що був розфарбований під "ластівку" - мав жовто-синє розфарбування. В інших містах Союзу було стандартне заводське розфарбування: світлий верх і темний низ", - розповідає Gazeta.ua художник авто-арту Віктор Зінченко.
Оскільки виготовляли МТБ-82 на авіаційному заводі, то до них застосовували технологію літакобудування.
"Машина має рамну конструкцію. Кузов тролейбуса дюралевий - зварений з гнутих профілів та обшитий алюмінієвими листами. Так свого часу збирали літаки. Тому по-суті МТБ-82 мав досить міцну конструкцію", - каже художник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На OldCarLand показали модельний ряд автомобілів "Запорожець"
У Києві тролейбус МТБ-82 їздив до початку 60-х. Потім його замінили на більш потужні чехословацькі машини Škoda 9Tr.
"Київ місто з пагорбами. Не завжди тролейбуси могли витягувати навантаження, адже повна місткість салону - до 86 осіб. Тому тролейбуси часто ламалися і виходили з ладу. Коли розпочалася ера чехословацьких машин, частка тролейбусів МТБ почала зменшуватися", - розповідає Віктор Зінченко.
Автобус ЗІС-8 відомий за фільмом "Місце зустрічі змінити не можна". На ньому їздили герої стрічки Жеглов і Шарапов. Цей радянський автобус випускали на на Московському автомобільному заводі імені Сталіна. Нині ЗІС-8 - єдиний автобус на території України.
Коментарі