Постанови України та Росії щодо взаємного утилізаційного збору з імпортних автомобілів не запрацюють.
Таку думку висловив генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко в ефірі Українського радіо.
"Що українська, що російська постанова щодо утилізаційного збору не будуть працювати. Якщо ознайомитися з тими ставками, які стосовно утилізації ввела Росія, то стає смішно: 20 тисяч доларів коштує утилізація автомобіля КаАЗ, а 16 тисяч доларі - утилізація "Богадана". За ці гроші можна новий автомобіль чи автобус зробити. З українського боку - 192 тисячі гривень становить вартість утилізації 3-річного автомобіля з об'ємом двигуна більше 3,5 літра", - сказав він.
У свою чергу, керівник економічних програм міжнародного фонду "Єдиний світ" Всеволод Степанюк зауважив, що запровадження Росією утилізаційного збору, можливо, суперечить правилам ВТО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держпрограма забезпечення молоді житлом недофінансована на 800 мільйонів
"Таке рішення має за мету піклування про екологію, тому що утилізація автомобілів - це дуже важливий чинник, є така проблема... це не тільки металобрухт, але і багато шкідливих речовин. Але подібне рішення, на мою думку, суперечить як правилам ВТО, так і угоді про зону вільної торгівлі", - зауважив експерт.
Нагадаємо, з 1 вересня Росія ввела утилізаційний збір на імпортні автомобілі. На думку експертів, це має на меті в першу чергу захистити російський автопром в умовах різкого зниження мит після вступу РФ до СОТ.
У відповідь на дії Росії Кабмін встановив утилізаційний збір на всі автомобілі, що ввозяться з РФ. Згідно з відповідною постановою, юридичні та фізичні особи, які імпортують для вільного обігу транспортні засоби та кузови для них з Російської Федерації, зобов'язані самостійно забезпечити подальшу заготівлю та утилізацію відходів (кузовів, акумуляторів, полімерних, гумових і інших виробів), або укласти договір з профільними підприємствами (що мають потужності і необхідні дозвільні документи) про проведення утилізації з урахуванням затверджених урядом граничних цін.
Коментарі
1