Сухопутні війська Збройних сил у березні почнуть переозброювати осучасненими бойовими вертольотами Мі-24. До кінця року конотопський завод "Авіакон" випустить 10 таких машин.
Вертольоти Мі-24 — це основна машина нашої армійської авіації. Ці транспортно-бойові машини дістались Україні після розпаду СРСР. Міністерство оборони кілька років розробляло проект модернізації їх у двох напрямках. У першому до неї залучають запорізький завод "Мотор Січ", який виготовляє двигуни, а також столичне конструкторське бюро "Промінь", де виробляють керовані ракети та пристрої наведення.
У другому напрямку оптичне устаткування, яке забезпечує "очі" вертольота вночі, постачає французька компанія "Саджем".
Перші 10 машин модернізують українські виробники. До переобладнання наступних із 2013-го долучаться французи.
За рахунок нового двигуна зросте маневреність вертольота. Він зможе літати цілодобово у температурному режимі до плюс 52 градусів. Теперішні версії Мі-24, які стоять на озброєнні української та російської армій, можуть воювати лише вдень. Бойові можливості покращаться за рахунок ракет і приладів нічного бачення й обладнання наведення. Застарілі ракети радянської модифікації "Штурм-В" замінять українськими "Бар'єрами", що їх наводять лазерним променем.
Наразі ми маємо на озброєнні 200 вертольотів. Машин Мі-24 близько 70. Також слід переобладнати вертольоти Мі-8. Темп модернізації, 10 машин на рік, — це мало. Але краще, ніж узагалі нічого.
Це єдиний вихід, бо на придбання нових машин Міноборони грошей не має. Після модернізації їх можна буде використовувати щонайменше 10-15 років.
Бойові вертольоти Україна виготовляти не здатна. Машини малого класу або навчальні — цілком, звичайно, якщо влада матиме таке бажання. Принаймні нардеп-"регіонал" Вячеслав Богуслаєв, близький до заводу "Мотор Січ", є прибічником цього.
Виробництво бомбардувальників або винищувачів - надто дороге задоволення. Якщо ж говорити про тренувальні або малі літаки, то тут є потенціал. Україна спільно з Росією бере участь у виготовленні такого літака — Як-130.
Але потенціал і реальність — різні речі. Цьогорічний бюджет Міноборони дозволяє лише модернізувати техніку.
Комментарии
13