Сцена сексу без жодного слова – як і весь 24-хвилинний фільм – це "Ядерні відходи" Мирослава Слабошпицького. Чути тільки шум, записаний на майданчику в Чорнобилі.
Працівники зони відчуження, в якомусь підсобному приміщенні з синіми кахлями, роздягаються до пояса і механічно здійснюють статевий акт. Бачимо їх збоку. Після всього жінка робить "берізку". Чоловік іде.
– До сцени сексу журі в Локарно думало, що фільм документальний, – каже режисер після прем'єри. – Після неї зрозуміли, що таки ігровий.
– Сцена сексу у вас смілива, – хвалю і думаю про двозначність слова "ігровий".
А не впливає радіація на потенцію?
– Та я зняв, по-моєму, найцнотливішу сцену сексу в українському кіно. Там нічого сміливого немає.
– Але їх не побачиш в українському кіно, – кажу, згадуючи мокру білу сорочку на дівчині в найеротичнішій сцені "Того, Хто Пройшов".
– Уже тепер побачиш.
– Зона як смерть. І тут – зародження життя. Але в зоні діти ніби ж не народжуються.
– Та народжуються, – каже Мирослав. – Тобто не народжуються, але робляться. Всюди робляться. Так, героїня хоче завагітніти.
– А не впливає радіація на потенцію? – питаю.
– На потенцію? – на Мирослава заінтриговано ззираються всі навколишні чоловіки. – Взагалі… Взагалі, розповідають, що після відвідин Чорнобиля буває чудова ерекція. Це така легенда, але ми кілька місяців були в Чорнобилі й відчули це на собі. Подібно до цього з похмілля буває психологічно невмотивована ерекція. Організм перебуває в стані вмирання й інстинктивно хоче встигнути продовжити рід. Це якщо ви хочете поговорити зі мною про ерекцію.
Чоловіки навколо точно хочуть, але я змінюю тему. Наступні запитання ставлю механічно. І вже не про ерекцію, а про реакцію – іноземців. А також про срібло на престижному фестивалі в Локарно, на що раніше українцям потенції бракувало. Таки впливає радіація.
Комментарии
9